Liikumisaktiivsuse veebikoolitused ja inspiratsioonikojad kehalise kasvatuse õpetajatele ja lasteaia liikumisõpetajatele on osutunud ülipopulaarseteks

Aprillikuu on olnud toetav liikumisõpetajatele ja kehalise kasvatuse õpetajatele. Õpetajate Maja on käivitanud koos kehalise kasvatuse õpetajate ja lasteaia liikumisõpetajatega veebikoolitused, mis pakuvad ideid õpilaste liikumisaktiivsuse toetamiseks. Kehalise kasvatuse inspiratsioonikoja sihtrühmaks olid Tallinna üldhariduskoolide kehalise kasvatuse õpetajad, kes said üksteiselt professionaalset toetust, reflekteerides ja analüüsides oma praktikaid ning olulisi ainealaseid väljakutseid distantsõppe perioodidel. Inspiratsioonikoja fookuses… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja ägeda meeskonnaga on liitunud kaks uut koolitusjuhti!

Inese ja Sander on liitunud meiega, et luua Õpetajate Majja uusi kvaliteetseid, paindlike, põnevaid ning tööturu arenguvajadusi arvestavaid õppimisvõimalusi. Lisaks edendama Tallinna Õpetajate Maja eesmärki olla kaasaegne ning võimalusterohke õpikeskkond. Nad mõlemad on tegelenud pikalt inimeste arendamisega ning omavad suurt praktilist kogemust. Inese mitmekesistab meie väikese meeskonna rahvuskultuurilist spektrit, olles pärit Lätist. Inesel on psühholoogia-alane haridus – bakalaureuse… Loe rohkem »

Õpetajale: Inspireerivad veebiseminarid noortele

Tallinna Haridusamet ja veebipõhine noorte elustiili- ja infoajakiri Noor Tegija jagavad Youtube-is noortele suunatud inspireerivaid veebiseminaride salvestusi ja videosarja, mis on tasuta vaatamiseks ja kasutamiseks. Õpetajatel on võimalik kasutada veebiseminare ka tundides.   Veebiseminaride videoloend Kadri Mäsak „Rahaasjad korda“ Signe Ventsel „Kuidas seada inspireerivaid eesmärke ja olla edukas enesejuht?“ Mati Orav „Rahu ja vaikuse leidmine… Loe rohkem »

Tallinna koolide õpilased, õpetajad ja vilistlased on oodatud kirjatalgutele „Minu klassijuhataja“

Tallinna Haridusamet ja Tartu Ülikooli eetikakeskus ootavad Tallinna koolide õpilasi, õpetajaid ja vilistlasi osalema kirjatalgutel „Minu klassijuhataja“. Kirjatalgute eesmärk on panna meid mõtisklema klassijuhatajalt saadud väärtuste üle, tõsta esile nende tööd ja teadvustada nende mõju oma praegustele või endistele õpilastele. Kirjatalgud toimuvad Tallinna klassijuhataja teema-aasta 2020/2021 raames.   Kirjatööde esitamise tähtaeg on 29. märts 2021. Täpsem teave ja… Loe rohkem »

Nõustamisruumist saab Wõimestaja kamber

Täname kõiki, kes on osalenud meie uue nõustamisruumi nime valimise konkursil! Saime väga palju huvitavaid ja lennukaid ideid, mille põhjal valiti välja kõige rohkem hääli saanud variant, milleks osutus – Wõimestaja kamber! Valitud nime autoriks on Ingrid M – palju õnne! Võtame Sinuga ühendust.

Aita valida tabav nimi meie uuele ruumile!

Tegemist on maja kõige uuema ruumiga, mida saavad kasutada nõustajad, superviisorid, psühholoogid ja kõik teised, kes vajavad tööruume, et viia läbi nõustamissessioone ja vestluseid. Ruumi kasutati pikalt töökabinetina, seejärel mõned aastad teenusepakkuja tagalana. Olud aga muutsid taas ja 2020. novembris andsime ruumile uue kuue. Lukustatava ukse taga on õdus viia läbi konfidentsiaalseid vestlusi ning veelgi… Loe rohkem »

Uus: videokoosoleku hübriidlahendus Õpetajate Maja ruumides

Meie ruumid on nüüdseks varustatud hübriidlahendusega – ole füüsiliselt kohal või ühine üritusega videosilla kaudu. Tuletame meelde, et veebruari jooksul saame pakkuda ruumide renti väiksema seltskonna jaoks (10+1 inimest). Hübriidkoosoleku läbiviimise jaoks saab meie ruumides kasutada kõneleja ja publiku jaoks mõeldud kaameraid, mikrofoni, professionaalset valgustust, kõlareid ja projektorit. Hübriidkoosoleku läbiviimise võimalus on järgmistes ruumides: Magistri… Loe rohkem »

Otsime oma meeskonda koolitusjuhti ning müügi-ja haldusjuhti

Otsime oma meeskonda nii koolitusjuhti kui müügi- ja haldusjuhti!   Ootused koolitusjuhile: Luua kvaliteetsed, paindlikud ja mitmekesiste valikutega ning tööturu arenguvajadusi arvestavad õppimisvõimalused täiskasvanutele.   Ootused müügi- ja haldusjuhile: Luua kaasaegne õpi-, arengu- ja töökeskkond arvestades ajaloolise muinsuskaitse hoone eripäradega ja olla klientidele asutuse „visiitkaardiks“.   Kui Sul tekkis küsimusi, võta julgesti ühendust:   Kristi… Loe rohkem »

Avatud on registreerimine 4. veebruaril toimuvale vene keele ja kirjanduse võistlusele vene õppekeelega koolidele

Seekord toimuvad XII Tallinna linna ja VI Vabariigi vene keele ja kirjanduse võistlused veebis. Võistlusele on oodatud vene õppekeelega koolide 5.-8. klasside õpilased. 2021. aasta vene keele ja kirjanduse võistluste teemaks on “Kaasaegne laste- ja noortekirjandus”. Tutvu võistluse eeskirjaga   Registreeru võistlusele siin: 5. klass, 6. klass, 7. klass, 8. klass 

4. veebruaril toimub muuseumihariduse venekeelne veebitund klassiõpetajatele

Tallinna Õpetajate Maja ja Tallinna vanalinna muuseumid kutsuvad haridusprojekti „Puust ja punaseks“ veebitutvustusele 4. veebruaril kell 15.00. Veebitund on suunatud eelkõige 3. ja 4. klassiõpetajatele, osalema on oodatud ka teised algklasside klassiõpetajad. Vaata veebitunni venekeelset tutvustust siin. Registreeru veebitunnile siin.  

Haridustöötajad väljaspool Tallinna registreeruvad avatud koolitustele -30% soodustusega

Alates jaanuarist saavad kõik väljaspool Tallinna elavad kooli- ja lasteaiaõpetajad, haridusjuhid ja teised haridusvaldkonnaga seotud isikud registreeruda Õpetajate Maja avatud veebikoolitustele -30% soodustusega, märkides registreerimisel enda töö- ja ametikoha. Kevadel on avatud veebikoolituste kava fookuses enesearengu, ajajuhtimise, vaimse tervise ja psühholoogia teemad. Tutvu meie avatud koolituste kavaga siin.   Kui Sul tekkis küsimusi, võta ühendust… Loe rohkem »

Tagasivaade 2020. aastale – Õpetajate Maja arvudes

2020. aasta on olnud võrreldamatult teistsugune, kui eales oleksime osanud prognoosida. Ebastabiilsetele oludele vaatamata, on meil hea meel selle aasta saavutuste üle: 28 haridustöötajate koolitust, mille osalus oli 502 39 avatud koolitust, mille osalus oli 559 78 klienti korraldasid Õpetajate Majas oma ürituse 3 näitust Esmakordselt toimusid veebikoolitused ja õpikojad Toetasime TÕNK, Eesti Logopeedide Ühingu… Loe rohkem »

Õpetajate Maja “pikulas” võib tutvuda maja vaimudega

Vahetult enne aastavahetust otsustasime meeskonnaga teha maja heaks midagi toredat. Avastasime esimese ja teise korruse treppide vahelt ala, mis liiga tühjana tundus ning otsustasime olukorda parandada. Pärsia vaip ja mõned antiikesemed on teinud tühjast trepivahelisest alast hubase vanaajahõngulise nurgakese, kuhu on mõnus patjade vahele peitu pugeda või lihtsalt pikutada. Sellest tulenevalt tekkiski “pikula” nimi.  … Loe rohkem »

Uued veebikoolitused jaanuaris: välismaa õpetajad jagavad oma kogemusi

Jaanuarist on Õpetajate Majas veelgi rohkem võimalusi haridustöötajate täiendusõppeks. Õpetajate Maja koolitus- ja arendusjuht Kristi Vimberg on kaasanud haridustöötajate koolitustesse mitmed Euroopa haridusvaldkonna spetsialistid. Veebikoolitustel on võimalik tutvuda kevadhooajal Hollandi, Slovakkia üldhariduse praktikatega ja Soome lasteaiaga. Haridustöötajate kevade koolituskava täieneb jooksvalt. Tutvu kevadhooaja koolitustega siin.   Pildil on meie koolitus- ja arendusjuht Kristi koos Slovakkia… Loe rohkem »

Jõulutervitused

Täname, et olete olnud sellel aastal meiega ning soovime Õpetajate Maja pere poolt rahulikku jõuluootust, mõnusat piparkoogihõngulist meeleolu ja kaunist aasta lõppu!   Olge terved! Olge hoitud!   Pildikogu  

Klassijuhataja aasta loos

Täname kõiki, kes tegid ettepanekuid klassijuhataja-aasta täienduskoolitusteks. Teie vastustele põhinedes kavandame haridustöötajate koolituskava, mille avaldame 05. jaanuaril. Vastanute vahel loosisime neli enesekasvu toetavat märkmikku „Olen iseenda boss“ – loosiõnn naeratas Marisele, Triinule, Brittale ja Gätlinile – võitjatega võetakse e-maili teel ühendust. Saime väga hea sisendi uuteks ideedeks – suured-suured tänud!   Pildikogu

Klassijuhataja aasta 2020-2021

Tallinnas on klassijuhataja-aasta. Selle raames osaleb Tallinna Õpetajate Maja koolitus- ja arendusjuht Kristi Vimberg kuu klassijuhataja valimise komisjonis ja Tallinna Haridusstrateegia 2020 – 2030 elluviimist toetavas klassijuhatajate nõukojas. Klassijuhatajate nõukoda hindab kõrgelt pädevaid ja pühendunud õpetajaid ning püüab omalt poolt igati võimestada klassijuhataja institutsiooni, töötades mh välja ja rakendades klassijuhatajate koolitusprogrammi.   Loe rohkem Klassijuhataja teema-aasta Klassijuhataja… Loe rohkem »

Varsti avame! Valminud on nõustamiseks mõeldud ruum

November on möödunud Õpetajate Majas töiselt – saime hakkama ühe korraliku remonditööga. Teisel korrusel galerii kõrval asuv ruum on saanud endale tänu heale meeskonnatööle täitsa uue kuue! Ruumi kasutati eelnevatel aegadel pikka aega kabinetina. Üheks meeskonda liitvaks strateegiliseks otsuseks aga oli tuua kõik töötajad “samale tasandile” ning kuna majas toimus mitmeid vastuvõtte mõlemas esindusruumis, nii… Loe rohkem »

Õpilasvõistlused Tallinnas: keemiaviktoriini eelvoor ja 4. klasside ettelugemisvõistlus

7. novembril toimus veebi vahendusel Õpetajate Maja ja õpetaja Vladimir Ossipovi koordineerimisel Tallinna XXI Keemiaviktoriini eelvoor. Võistluse eesmärk on laiendada õpilaste silmaringi, äratada ja suurendada huvi keemia vastu ning arendada loogilist mõtlemist.     12. oktoobril toimus Õpetajate Maja ja õpetaja Kaia Riksoni koordineerimisel 4. klasside ettelugemisvõistlus Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Rahvajutu aastast ajendatuna oli võistlus… Loe rohkem »

Õpikojad: UUS arenguformaat õpetajatele!

Kutsume klassijuhatajaid liituma meie õpikodadega!   Mis on klassijuhatajate õpikoda? Õpikoda koondab tegevuse, jagamise ja refleksiooni kaudu klassijuhatajate koosõppimise; Osalemine on vabatahtlik tulenevalt klassijuhataja enda initsiatiivist ja huvist tegeleda nii enesearenguga kui seeläbi panustada kooli arengusse laiemalt; Õpikojas (kuni 24 osalejat) lahendatakse üheskoos erinevaid tööalaseid olukordi, probleeme, kasutades seal õpitud metoodikaid.   Õpikoja eesmärk Toetada… Loe rohkem »