Õpetajate Maja meeskond suundub kollektiivpuhkusele 03.07-25.07.2021

Järjekordne tegus ja tulemusterohke õppeaasta on möödunud. Õpetajate Maja meeskond suundub rõõmsameelselt kollektiivpuhkusele, mis kestab 03.07-25.07.2021.   Soovime Teile kõigile toredat ja meeleolukat suve!   Pildil meie säravad direktor Allan Kaljakin ja arendusjuht Kristi Vimberg

Enampakkumine äriruumidele aadressil Raekoja plats 14. Üüri periood 01.09.2021 kuni 31.05.2022

Tallinna Haridusamet kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise Raekoja plats 14 (Tallinna Õpetajate Maja) asuvate äriruumide nr 31 ja 32 kasutusse andmiseks.   Tallinna Haridusamet kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise Raekoja plats 14 (Tallinna Õpetajate Maja) sissepääsuga Raekoja plats 14 I korrusel asuvate äriruumide nr 31 ja 32, üldpinnaga 16,7 m² üürilepingu alusel kasutusse andmiseks. Äriruumid antakse üürile 01.09.2021 kuni 31.05.2022. Äriruumide… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja konkursil “Tallinn tänab ja tunnustab”

Käesoleval õppeaastal oli Tallinnas klassijuhataja-aasta, mille raames töötas Tallinna Õpetajate Maja koostöös Tallinna Haridusametiga välja klassijuhatajatele õpikoja formaadi, kus õppeaasta jooksul klassijuhatajad said ühiselt lahendada tööalaseid olukordi ja juhtumeid ning õppida kovisiooni meetodeid. Õpikoda on uudne ja osalejad kaasav õppimise viis, kus lahendatakse üheskoos erinevaid tööalaseid olukordi, väljakutseid, probleeme, kasutades seal õpitud metoodikaid. Õpikojad toimusid… Loe rohkem »

Tallinna Vanalinnamäng – Sinu meeskonnaüritus Tallinna Õpetajate Majalt

Tallinna Õpetajate Maja pakub meeskondadele põnevaid ja harivaid meeskonnakoolitusi ja -üritusi, mille seas on ka menukas Tallinna Vanalinnamäng “Sajandeid põnev”. Meelelahutusliku ja seiklusliku orienteerumismängu eesmärk on Tallinna vanalinna avastamine ning läbi võistlusmomendi oma teadmiste proovile panemine ja läbi võistlusmomendi meeskonnatunnetuse arendamine. Vanalinnamäng pakub  suurepärast võimalust veeta põnevalt aega oma meeskonnaga UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvas Tallinna vanalinnas…. Loe rohkem »

Kutsume kõiki huvilisi tutvuma 1.06.-18.06.2021 Tallinna õpilaste kunstitööde näitusega

Lastekaitsepäevale ja õppeaasta lõpetamisele pühendatud näitusel on esitatud Mustamäe Humanitaargümnaasiumi, Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi,  Tallinna Kunstigümnaasiumi,  Tallinna Arte Gümnaasiumi, Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi ja Tallinna 32. keskkooli õpilaste loovtööd.   Galerii üldinfo Näitus on avatud: 01.06.-18.06.2021 Külastusaeg: E-R 09:00-17:00 Aadress: Raekoja plats 14, teine korrus Sissepääs: kõigile tasuta E-post: info@opetajatemaja.ee Telefon: (+372) 5850 5087 (suuremate gruppide või klasside puhul palume tulla… Loe rohkem »

EPALE meist: Õpetajate Maja koolitusmeeskond valmistub uueks õppeaastaks

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonnas EPALE on tulnud välja artikkel Õpetajate Maja rollist täiskasvanuõppe korraldamisel. Sõna said meie säravad koolitusjuhid Kristi, Inese ja Sander:   Elu ei luba meil olla õppimata Tallinna Õpetajate Maja koolitus- ja arendusjuht Kristi Vimberg ning koolitusjuhid Inese Freimane ja Sander Kiviloo on mõtetega juba sügises ja uues õppeaastas. Nad ütlevad, et kriisiolukord… Loe rohkem »

Kirjandusmängu Tallinna eelvooru käigus on selgunud tublimad raamatute lugejad

Kirjandusmäng on Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt korraldatav 3.–4. klasside õpilastele suunatud mälumäng, mille eesmärgiks on noortes lugemishuvi tekitamine ning selle süvendamine. Osalejad loevad mänguks valmistudes viimaste aastate jooksul ilmunud teoseid, mille on välja valinud lastekirjanduse eksperdid. Kirjandusmängu Tallinna eelvooru viis läbi 12. mail 2021 Tallinna Keskraamatukogu koostöös Jakob Westholmi Gümnaasiumi klassiõpetajatega. Võistlusel osalesid Tallinna koolide 3.–4…. Loe rohkem »

E-koolituspäev Tallinna Keskraamatukogu töötajatele: Kuidas veebiüritusi mõjusalt läbi viia?

Rõõm oli teha koostööd Tallinna Keskraamatukogu töötajatega. Õppisime üheskoos, kuidas veebis mõjusalt – osalejaid kaasates esineda. Praktilisel koolitusel otsisime vastuseid järgmistele küsimustele: Mis on e-esinemiste puhul erinev võrreldes tavaesinemisega üritustel, millele tuleks tähelepanu pöörata? Kuidas esineda arvuti kaudu nii, et see oleks meeldejääv, kaasahaarav ja loomulik? Kuidas esineda usutavalt ja hästi siis, kui ei näe… Loe rohkem »

Kutsume haridustöötajaid ja kõiki huvilisi üle Eesti maikuu veebikoolitustele

Eesti kogenumaid mõtlemis-, kõne- ja väitlusoskuste koolitajaid Margo Loor õpetab 19.05 algaval veebikoolitusel “Tulemuslike veebikoolituste läbiviimine“, kuidas virtuaalses keskkonnas huvitavaid ning tulemuslikke veebikoolitusi läbi viia. Vaata rohkem         Kasvuruum OÜ koolitaja Kaia Lainola ja koolitaja-superviisor Sirle Roots tõstavad 24.05 algaval veebikoolitusel “Rõõm ja vaimne heaolu – kriisile vaatamata” osalejate eneseteadlikkust ja enesejuhtimise… Loe rohkem »

Liikumisaktiivsuse veebikoolitused ja inspiratsioonikojad kehalise kasvatuse õpetajatele ja lasteaia liikumisõpetajatele on osutunud ülipopulaarseteks

Aprillikuu on olnud toetav liikumisõpetajatele ja kehalise kasvatuse õpetajatele. Õpetajate Maja on käivitanud koos kehalise kasvatuse õpetajate ja lasteaia liikumisõpetajatega veebikoolitused, mis pakuvad ideid õpilaste liikumisaktiivsuse toetamiseks. Kehalise kasvatuse inspiratsioonikoja sihtrühmaks olid Tallinna üldhariduskoolide kehalise kasvatuse õpetajad, kes said üksteiselt professionaalset toetust, reflekteerides ja analüüsides oma praktikaid ning olulisi ainealaseid väljakutseid distantsõppe perioodidel. Inspiratsioonikoja fookuses… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja ägeda meeskonnaga on liitunud kaks uut koolitusjuhti!

Inese ja Sander on liitunud meiega, et luua Õpetajate Majja uusi kvaliteetseid, paindlike, põnevaid ning tööturu arenguvajadusi arvestavaid õppimisvõimalusi. Lisaks edendama Tallinna Õpetajate Maja eesmärki olla kaasaegne ning võimalusterohke õpikeskkond. Nad mõlemad on tegelenud pikalt inimeste arendamisega ning omavad suurt praktilist kogemust. Inese mitmekesistab meie väikese meeskonna rahvuskultuurilist spektrit, olles pärit Lätist. Inesel on psühholoogia-alane haridus – bakalaureuse… Loe rohkem »

Õpetajale: Inspireerivad veebiseminarid noortele

Tallinna Haridusamet ja veebipõhine noorte elustiili- ja infoajakiri Noor Tegija jagavad Youtube-is noortele suunatud inspireerivaid veebiseminaride salvestusi ja videosarja, mis on tasuta vaatamiseks ja kasutamiseks. Õpetajatel on võimalik kasutada veebiseminare ka tundides.   Veebiseminaride videoloend Kadri Mäsak „Rahaasjad korda“ Signe Ventsel „Kuidas seada inspireerivaid eesmärke ja olla edukas enesejuht?“ Mati Orav „Rahu ja vaikuse leidmine… Loe rohkem »

Tallinna koolide õpilased, õpetajad ja vilistlased on oodatud kirjatalgutele „Minu klassijuhataja“

Tallinna Haridusamet ja Tartu Ülikooli eetikakeskus ootavad Tallinna koolide õpilasi, õpetajaid ja vilistlasi osalema kirjatalgutel „Minu klassijuhataja“. Kirjatalgute eesmärk on panna meid mõtisklema klassijuhatajalt saadud väärtuste üle, tõsta esile nende tööd ja teadvustada nende mõju oma praegustele või endistele õpilastele. Kirjatalgud toimuvad Tallinna klassijuhataja teema-aasta 2020/2021 raames.   Kirjatööde esitamise tähtaeg on 29. märts 2021. Täpsem teave ja… Loe rohkem »

Nõustamisruumist saab Wõimestaja kamber

Täname kõiki, kes on osalenud meie uue nõustamisruumi nime valimise konkursil! Saime väga palju huvitavaid ja lennukaid ideid, mille põhjal valiti välja kõige rohkem hääli saanud variant, milleks osutus – Wõimestaja kamber! Valitud nime autoriks on Ingrid M – palju õnne! Võtame Sinuga ühendust.

Aita valida tabav nimi meie uuele ruumile!

Tegemist on maja kõige uuema ruumiga, mida saavad kasutada nõustajad, superviisorid, psühholoogid ja kõik teised, kes vajavad tööruume, et viia läbi nõustamissessioone ja vestluseid. Ruumi kasutati pikalt töökabinetina, seejärel mõned aastad teenusepakkuja tagalana. Olud aga muutsid taas ja 2020. novembris andsime ruumile uue kuue. Lukustatava ukse taga on õdus viia läbi konfidentsiaalseid vestlusi ning veelgi… Loe rohkem »

Uus: videokoosoleku hübriidlahendus Õpetajate Maja ruumides

Meie ruumid on nüüdseks varustatud hübriidlahendusega – ole füüsiliselt kohal või ühine üritusega videosilla kaudu. Tuletame meelde, et veebruari jooksul saame pakkuda ruumide renti väiksema seltskonna jaoks (10+1 inimest). Hübriidkoosoleku läbiviimise jaoks saab meie ruumides kasutada kõneleja ja publiku jaoks mõeldud kaameraid, mikrofoni, professionaalset valgustust, kõlareid ja projektorit. Hübriidkoosoleku läbiviimise võimalus on järgmistes ruumides: Magistri… Loe rohkem »

Otsime oma meeskonda koolitusjuhti ning müügi-ja haldusjuhti

Otsime oma meeskonda nii koolitusjuhti kui müügi- ja haldusjuhti!   Ootused koolitusjuhile: Luua kvaliteetsed, paindlikud ja mitmekesiste valikutega ning tööturu arenguvajadusi arvestavad õppimisvõimalused täiskasvanutele.   Ootused müügi- ja haldusjuhile: Luua kaasaegne õpi-, arengu- ja töökeskkond arvestades ajaloolise muinsuskaitse hoone eripäradega ja olla klientidele asutuse „visiitkaardiks“.   Kui Sul tekkis küsimusi, võta julgesti ühendust:   Kristi… Loe rohkem »

Avatud on registreerimine 4. veebruaril toimuvale vene keele ja kirjanduse võistlusele vene õppekeelega koolidele

Seekord toimuvad XII Tallinna linna ja VI Vabariigi vene keele ja kirjanduse võistlused veebis. Võistlusele on oodatud vene õppekeelega koolide 5.-8. klasside õpilased. 2021. aasta vene keele ja kirjanduse võistluste teemaks on “Kaasaegne laste- ja noortekirjandus”. Tutvu võistluse eeskirjaga   Registreeru võistlusele siin: 5. klass, 6. klass, 7. klass, 8. klass 

4. veebruaril toimub muuseumihariduse venekeelne veebitund klassiõpetajatele

Tallinna Õpetajate Maja ja Tallinna vanalinna muuseumid kutsuvad haridusprojekti „Puust ja punaseks“ veebitutvustusele 4. veebruaril kell 15.00. Veebitund on suunatud eelkõige 3. ja 4. klassiõpetajatele, osalema on oodatud ka teised algklasside klassiõpetajad. Vaata veebitunni venekeelset tutvustust siin. Registreeru veebitunnile siin.  

Haridustöötajad väljaspool Tallinna registreeruvad avatud koolitustele -30% soodustusega

Alates jaanuarist saavad kõik väljaspool Tallinna elavad kooli- ja lasteaiaõpetajad, haridusjuhid ja teised haridusvaldkonnaga seotud isikud registreeruda Õpetajate Maja avatud veebikoolitustele -30% soodustusega, märkides registreerimisel enda töö- ja ametikoha. Kevadel on avatud veebikoolituste kava fookuses enesearengu, ajajuhtimise, vaimse tervise ja psühholoogia teemad. Tutvu meie avatud koolituste kavaga siin.   Kui Sul tekkis küsimusi, võta ühendust… Loe rohkem »