Aita valida tabav nimi meie uuele ruumile!

Tegemist on maja kõige uuema ruumiga, mida saavad kasutada nõustajad, superviisorid, psühholoogid ja kõik teised, kes vajavad tööruume, et viia läbi nõustamissessioone ja vestluseid. Ruumi kasutati pikalt töökabinetina, seejärel mõned aastad teenusepakkuja tagalana. Olud aga muutsid taas ja 2020. novembris andsime ruumile uue kuue. Lukustatava ukse taga on õdus viia läbi konfidentsiaalseid vestlusi ning veelgi… Loe rohkem »

Uus: videokoosoleku hübriidlahendus Õpetajate Maja ruumides

Meie ruumid on nüüdseks varustatud hübriidlahendusega – ole füüsiliselt kohal või ühine üritusega videosilla kaudu. Tuletame meelde, et veebruari jooksul saame pakkuda ruumide renti väiksema seltskonna jaoks (10+1 inimest). Hübriidkoosoleku läbiviimise jaoks saab meie ruumides kasutada kõneleja ja publiku jaoks mõeldud kaameraid, mikrofoni, professionaalset valgustust, kõlareid ja projektorit. Hübriidkoosoleku läbiviimise võimalus on järgmistes ruumides: Magistri… Loe rohkem »

Otsime oma meeskonda koolitusjuhti ning müügi-ja haldusjuhti

Otsime oma meeskonda nii koolitusjuhti kui müügi- ja haldusjuhti!   Ootused koolitusjuhile: Luua kvaliteetsed, paindlikud ja mitmekesiste valikutega ning tööturu arenguvajadusi arvestavad õppimisvõimalused täiskasvanutele.   Ootused müügi- ja haldusjuhile: Luua kaasaegne õpi-, arengu- ja töökeskkond arvestades ajaloolise muinsuskaitse hoone eripäradega ja olla klientidele asutuse „visiitkaardiks“.   Kui Sul tekkis küsimusi, võta julgesti ühendust:   Kristi… Loe rohkem »

Avatud on registreerimine 4. veebruaril toimuvale vene keele ja kirjanduse võistlusele vene õppekeelega koolidele

Seekord toimuvad XII Tallinna linna ja VI Vabariigi vene keele ja kirjanduse võistlused veebis. Võistlusele on oodatud vene õppekeelega koolide 5.-8. klasside õpilased. 2021. aasta vene keele ja kirjanduse võistluste teemaks on “Kaasaegne laste- ja noortekirjandus”. Tutvu võistluse eeskirjaga   Registreeru võistlusele siin: 5. klass, 6. klass, 7. klass, 8. klass 

4. veebruaril toimub muuseumihariduse venekeelne veebitund klassiõpetajatele

Tallinna Õpetajate Maja ja Tallinna vanalinna muuseumid kutsuvad haridusprojekti „Puust ja punaseks“ veebitutvustusele 4. veebruaril kell 15.00. Veebitund on suunatud eelkõige 3. ja 4. klassiõpetajatele, osalema on oodatud ka teised algklasside klassiõpetajad. Vaata veebitunni venekeelset tutvustust siin. Registreeru veebitunnile siin.  

Haridustöötajad väljaspool Tallinna registreeruvad avatud koolitustele -30% soodustusega

Alates jaanuarist saavad kõik väljaspool Tallinna elavad kooli- ja lasteaiaõpetajad, haridusjuhid ja teised haridusvaldkonnaga seotud isikud registreeruda Õpetajate Maja avatud veebikoolitustele -30% soodustusega, märkides registreerimisel enda töö- ja ametikoha. Kevadel on avatud veebikoolituste kava fookuses enesearengu, ajajuhtimise, vaimse tervise ja psühholoogia teemad. Tutvu meie avatud koolituste kavaga siin.   Kui Sul tekkis küsimusi, võta ühendust… Loe rohkem »

Tagasivaade 2020. aastale – Õpetajate Maja arvudes

2020. aasta on olnud võrreldamatult teistsugune, kui eales oleksime osanud prognoosida. Ebastabiilsetele oludele vaatamata, on meil hea meel selle aasta saavutuste üle: 28 haridustöötajate koolitust, mille osalus oli 502 39 avatud koolitust, mille osalus oli 559 78 klienti korraldasid Õpetajate Majas oma ürituse 3 näitust Esmakordselt toimusid veebikoolitused ja õpikojad Toetasime TÕNK, Eesti Logopeedide Ühingu… Loe rohkem »

Õpetajate Maja “pikulas” võib tutvuda maja vaimudega

Vahetult enne aastavahetust otsustasime meeskonnaga teha maja heaks midagi toredat. Avastasime esimese ja teise korruse treppide vahelt ala, mis liiga tühjana tundus ning otsustasime olukorda parandada. Pärsia vaip ja mõned antiikesemed on teinud tühjast trepivahelisest alast hubase vanaajahõngulise nurgakese, kuhu on mõnus patjade vahele peitu pugeda või lihtsalt pikutada. Sellest tulenevalt tekkiski “pikula” nimi.  … Loe rohkem »

Uued veebikoolitused jaanuaris: välismaa õpetajad jagavad oma kogemusi

Jaanuarist on Õpetajate Majas veelgi rohkem võimalusi haridustöötajate täiendusõppeks. Õpetajate Maja koolitus- ja arendusjuht Kristi Vimberg on kaasanud haridustöötajate koolitustesse mitmed Euroopa haridusvaldkonna spetsialistid. Veebikoolitustel on võimalik tutvuda kevadhooajal Hollandi, Slovakkia üldhariduse praktikatega ja Soome lasteaiaga. Haridustöötajate kevade koolituskava täieneb jooksvalt. Tutvu kevadhooaja koolitustega siin.   Pildil on meie koolitus- ja arendusjuht Kristi koos Slovakkia… Loe rohkem »

Jõulutervitused

Täname, et olete olnud sellel aastal meiega ning soovime Õpetajate Maja pere poolt rahulikku jõuluootust, mõnusat piparkoogihõngulist meeleolu ja kaunist aasta lõppu!   Olge terved! Olge hoitud!   Pildikogu  

Klassijuhataja aasta loos

Täname kõiki, kes tegid ettepanekuid klassijuhataja-aasta täienduskoolitusteks. Teie vastustele põhinedes kavandame haridustöötajate koolituskava, mille avaldame 05. jaanuaril. Vastanute vahel loosisime neli enesekasvu toetavat märkmikku „Olen iseenda boss“ – loosiõnn naeratas Marisele, Triinule, Brittale ja Gätlinile – võitjatega võetakse e-maili teel ühendust. Saime väga hea sisendi uuteks ideedeks – suured-suured tänud!   Pildikogu

Klassijuhataja aasta 2020-2021

Tallinnas on klassijuhataja-aasta. Selle raames osaleb Tallinna Õpetajate Maja koolitus- ja arendusjuht Kristi Vimberg kuu klassijuhataja valimise komisjonis ja Tallinna Haridusstrateegia 2020 – 2030 elluviimist toetavas klassijuhatajate nõukojas. Klassijuhatajate nõukoda hindab kõrgelt pädevaid ja pühendunud õpetajaid ning püüab omalt poolt igati võimestada klassijuhataja institutsiooni, töötades mh välja ja rakendades klassijuhatajate koolitusprogrammi.   Loe rohkem Klassijuhataja teema-aasta Klassijuhataja… Loe rohkem »

Varsti avame! Valminud on nõustamiseks mõeldud ruum

November on möödunud Õpetajate Majas töiselt – saime hakkama ühe korraliku remonditööga. Teisel korrusel galerii kõrval asuv ruum on saanud endale tänu heale meeskonnatööle täitsa uue kuue! Ruumi kasutati eelnevatel aegadel pikka aega kabinetina. Üheks meeskonda liitvaks strateegiliseks otsuseks aga oli tuua kõik töötajad “samale tasandile” ning kuna majas toimus mitmeid vastuvõtte mõlemas esindusruumis, nii… Loe rohkem »

Õpilasvõistlused Tallinnas: keemiaviktoriini eelvoor ja 4. klasside ettelugemisvõistlus

7. novembril toimus veebi vahendusel Õpetajate Maja ja õpetaja Vladimir Ossipovi koordineerimisel Tallinna XXI Keemiaviktoriini eelvoor. Võistluse eesmärk on laiendada õpilaste silmaringi, äratada ja suurendada huvi keemia vastu ning arendada loogilist mõtlemist.     12. oktoobril toimus Õpetajate Maja ja õpetaja Kaia Riksoni koordineerimisel 4. klasside ettelugemisvõistlus Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Rahvajutu aastast ajendatuna oli võistlus… Loe rohkem »

Õpikojad: UUS arenguformaat õpetajatele!

Kutsume klassijuhatajaid liituma meie õpikodadega!   Mis on klassijuhatajate õpikoda? Õpikoda koondab tegevuse, jagamise ja refleksiooni kaudu klassijuhatajate koosõppimise; Osalemine on vabatahtlik tulenevalt klassijuhataja enda initsiatiivist ja huvist tegeleda nii enesearenguga kui seeläbi panustada kooli arengusse laiemalt; Õpikojas (kuni 24 osalejat) lahendatakse üheskoos erinevaid tööalaseid olukordi, probleeme, kasutades seal õpitud metoodikaid.   Õpikoja eesmärk Toetada… Loe rohkem »

Uue näituse “Minu meri. Minu maa” ülespanek

19.10.2020 seadsime üles Vilja Prometi mahedates toonides rändnäituse “Minu meri. Minu maa”, mis on eelnevalt olnud ka näiteks Türis ja Kuressaares. Vilja on maalimisega tegelenud juba aastaid – õpingud viisid ta esialgu Tartu Kunstikooli maali erialale. Olles ise pärit sisemaalt, Aimlast, võlusid teda just kontrastsed merevaated ning oma lõputöö maaliski kunstik hoopis Kihnu saarel. Kõrghariduse… Loe rohkem »

20. oktoobril toimub taas moodsa õppimise festival iduEDU. Seekord virtuaalselt

Kuna Tallinnas on käimas klassijuhataja teema-aasta, siis on ka iduEDU festivalil võimalik leida spetsiaalselt klassijuhatajale huvi pakkuvaid töötubasid.  Koolivaheajal, 20. oktoobril toimub taas moodsa õppimise festival iduEDU. Terve festivalipäeva jooksul saab ammutada põnevaid ideid haridusuuendustest, uutmoodi õppimisest ja digiajastu võimalustest õppe toetamisel. Tänavu „Eestimaa õpib ja tänab“ konkursil aasta haridusteo nominendiks valitud iduEDU festival toimub… Loe rohkem »

Õpetajate Maja haridusvaldkonna uus koolitus- ja arendusjuht on Kristi Vimberg

Meil on hea meel teatada, et Õpetajate Maja meeskonnaga on liitunud Kristi Vimberg, kelle peamiseks ülesandeks haridusvaldkonna koolitusjuhina on Tallinna õpetajate professionaalse arengu toetamine ja omavahelise koostöö arendamine. Kristi on lõpetanud Tartu Ülikoolis kasvatusteaduste eriala, kõrvalerialadeks sotsiaalpedagoogika ja inimeseõpetus ning Tallinna Ülikoolis haridusjuhtumise eriala. Ta on haridusvaldkonnas ja noorsootöös kandnud erinevaid rolle, töötanud erisuurustes organisatsioonides… Loe rohkem »

Enampakkumine äriruumile

Tallinna Haridusamet kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise Raekoja plats 14 I korrusel asuvate äriruumide nr 31 ja 32, üldpinnaga 16,7 m² kasutusse andmiseks alates 01.11.2020 kuni 31.10.2023. Äriruumide üüri alghind on 60 €/m² kalendrikuus, millele lisanduvad kõrvalkulud. Kasutusotstarve on jaekaubandusele ja olmeteenindusele suunatud tegevus. Pakkumisi on võimalik esitada kuni 20. oktoobri 2020 hommikuni. Tutvu tingimustega… Loe rohkem »

Tallinna päeva tähistamine kontaktivabalt!

Tallinna Õpetajate Maja kutsub kõiki tallinlasi liituma 15. mail Tallinna päeva tähistamisega, seekord kontaktivabalt! 15. mail möödub 772 aastat hetkest, kui Tallinn sai Lübecki linnaõiguse ning aastast 2002 tähistame seda päeva, mõeldes meie kodulinnale. Tavapäraselt toimub pidulik Tallinna päeva avamine Raekoja platsil, kus avasõnad ütleb Tallinna heerold Jüri Kuuskemaa. Tallinna Õpetajate Maja hoonel on oluline… Loe rohkem »