Teadlik õpetaja: enesejuhtimine läbi teadveloleku

Koolitus õpetab kasutama teadvelolekut (mindfulness) nii, et see toetaks õpetaja igapäevast kohalolu, emotsioonide ja mõtete juhtimise võimekust ning suhteid. Koolitusel kogeme mitmeid teadveloleku praktikaid, harjume neid oma elus ja töös kasutama ning tõstma seeläbi enesejuhtimise võimekust.

Mis saaks olla parem eeskuju noorele kui kohalolev, hooliv ja ennastjuhtiv täiskasvanu?

Helena Väljaste on psühholoog ja teadveloleku õpetaja, kes on omandanud psühholoogia magistrikraadi (cum laude 2011) Tallinna Ülikoolis spetsialiseerumisega nõustamisele. Aastate vältel on Helena  end täiendkoolitanud erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (mindfulness), enesekaastunne (self-compassion), motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, sisemine ökoloogia, rännakuteraapia jt.). Erialaste teadmiste kõrval toetavad minu arengut praktilised õpetused teadvelolekust, enesesõbralikkusest, Teadliku Muutuse Kunstist (TMK) ja iidsest krija jooga traditsioonist. Helena omab kümneaastast praktikakogemust mindfulnessi valdkonnas ja tegutseb terapeudi, psühholoogilise nõustaja ja koolitajana oma ettevõttes "Meelerahu" ning kasutab teadvelolekul baseeruvaid lähenemisi nii eraelus kui ka oma töös. Aastate jooksul on Helena koolitanud nii õpetajaid, ettevõtjaid kui avaliku teenistuse töötajaid. Ta on ka 8-nädalase Vaikuseminutite teadveloleku kursuse looja, mille soovitusindeks on 9,6.

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14.
Aeg:
Koolitus on neljaosaline ja toimub järgmistel kuupäevadel : 21. märts (Gertrudi tuba, III korrus) 28. märts (Vürtstuba, sissepääsuga Apteegi tn. 6), 04. aprill (Vürtstuba, sissepääsuga Apteegi tn. 6) ja 11. aprill 2019 (Gertrudi tuba, III korrus). Iga kord toimub koolitus kellaaegadel 13.00 -16.00.
Maht:
4 x 3h.
Registreerumistasu:
Tasuta. Osalemine vaid eelregistreerunutele! Palun veendu, et saad osaleda kõigil kordadel.
Grupi suurus:
kuni 16 inimest.
Koolitusjuht:
Hedvig Evert Tel. 615 51 64 Mob. 53 745 802 hedvig@opetajatemaja.ee

Koolituse teemad

Enesejuhtimine on teadvustatud protsess, mis aitav meil välja tulla automaatsete reageeringute küüsist ja õpetab juhtima oma käitumist soovipäraselt. Sedamööda, mida enam õnnestub meil valida arukas vastus mistahes olukorrale elus, kasvab meie enesejuhtimise võimekus. Võimalust valida vihastamise asemel rahumeelne vestlus, hinnangu andmise asemel neutraalne vaatlus ja karistava noomituse asemel toetav julgustus on võimalik kasutades teadveloleku tehnikaid (mindfulness).

Koolituste vahepealsel ajal on õpetajal soovitav pühenduda teadveloleku iseseisvale harjutamisele 20 minutit päevas - selle hõlbustamiseks saab õpetaja koolituselt kaasa nii kirjalikud kui audiomaterjalid.

 1. Kohtumine. Kohalolu

Kohtumise teemad:

 • Kuidas saada oravarattast välja? Miks seda teha?
 • Kuidas juhtida oma tähelepanu? Teadvelolek praktikas ja teoorias.
 • Teadvelolek enesejuhtimise teenistuses.
 1. Kohtumine. Mõtted

Kohtumise teemad:

 • Kuidas mitte uskuda iga oma mõtet?
 • Kas lood meie peades on reaalsus ise? Mentaalsus praktikas ja teoorias.
 • Teadvelolek mõtetega suhestumisel.
 1. Kohtumine. Emotsioonid

Kohtumise teemad:

 • Kuidas olla vähem juhitud emotsioonide poolt?
 • Mis paneb meid käituma nii, nagu me käitume? Emotsioonid praktikas ja teoorias.
 • Teadvelolek emotsioonidega suhestumisel.
 1. Kohtumine. Suhted

Kohtumise teemad:

 • Kuidas olla kohalolev, heasoovlik ja kaastundlik mitte ainult teiste vaid ka enda suhtes?
 • Heasoovlikkus ja kaastunne
 • Enesesõbralikkus ja enesekaastunne

* Kogu koolituse vältel harjutakse tooma teadvelolekut suhtlussituatsioonidesse.

Kohtumistele on iseloomulik aktiivne kaasatus, kogemuste jagamine ning õpitu seostamine oma eluga. Kursuse käigus on võimalik täiendada oma tööriistakohvrit töös iseendaga ja noortega.