Õpetaja võimestamine läbi supervisiooni

Õpetaja töö on igapäevaselt laetud emotsionaalsete olukordadega. Kuidas jääda sellistes situatsioonides iseendaks? Kuidas olla kontaktis igapäevase töörõõmuga? Kuidas kasvatada läbi selle ameti enda isiksust?  Kuidas saada endast teadlikumaks - miks ma nii reageerin, käitun, mõtlen, tunnen?

Suurepärane võimalus on ennast uurida turvalises grupis (maksimaalselt 10 õpetajat erinevatest koolidest), saada jõustatud grupi poolt, kes mõtleb sarnaselt.  Olla mõistetud. Erinevate metoodikate abil loob superviisor „ruumi“ küsimustele vastuste leidmiseks.

Grupisupervisioon ehk tööalane nõustamine:

  • annab võimaluse turvalises keskkonnas tegeleda oma tööalaste küsimustega ja rolliteemadega tööl.
  • aitab ennetada läbipõlemist
  • võimaldab saada regulaarset toetust
  • aitab tööga seotud emotsioonidega paremini toime tulla
  • aitab säilitada töörõõmu
  • võimaldab leida lahendusi tööga seotud juhtumitele
  • annab võimaluse õppida teiste kogemustest
  • aitab leida uusi vaatenurki, laiemat perspektiivi
  • annab võimaluse saada inspiratsiooni

NB! 1 grupp kohtub 5-korral. Vahepeal liitumine ei ole võimalik. Registreeruja peaks enda jaoks läbi mõtlema, et ta saaks osaleda kõigil kordadel, sest ainult nii on supervisioon tulemuslik. Ühest õppeasutusest saab registreeruda vaid 1 inimene - nii tekib supervisiooni läbi viimiseks vajalik usalduslik ja erapooletu grupidünaamika. 

 

Superviisor ja koolitaja Ada Kiipus on omandanud Akadeemias Nord (liidetud Tallinna Ülikooliga)  sotsiaalteaduste magistri psühholoogia erialal, lisaks tegutseb superviisori ja terapeudina. Kuus aastat on ta töötanud koolipsühholoogina ja viimased neli aastat õppenõustamise valdkonnas. Gruppidega töö kogemus on samuti pikaajaline.

„Selleks, et hästi oma tööd teha, peab olema õpetaja kui tööriist ise võimalikult terve. Suurem teadlikkus iseendast annab rohkem valikuvõimalusi. Me kõik õpime kogu aeg, küsimus on kuidas?“

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14, Hansu tuba (III korrus).
Aeg:
1 grupp kohtub 5-el korral: 25.01.2019, 22.02.2019, 22.03.2019, 26.04.2019 ja 10.05.2019 kell 14.00-16.30.
Maht:
5x 2,5h.
Registreerumistasu:
Tallinna üldhariduskoolide ja -lasteaedade õpetajatele tasuta. Vajalik eelregistreerimine.
Grupi suurus:
kuni 10 inimest.
Koolitusjuht:
Hedvig Evert Tel. 615 51 64 Mob. 53 745 802 hedvig@opetajatemaja.ee

Koolituse teemad

2,5 tunni jooksul saab iga kohtumise esimeses osas lahendada erinevate metoodikate abil grupi valitud teemat/juhtumit ning kohtumise teine osa võimaldab tegeleda eneserefleksiooniga.

NB! 1 grupp kohtub 5-korral. Vahepeal liitumine ei ole võimalik. Registreeruja peaks enda jaoks läbi mõtlema, et ta saaks osaleda kõigil kordadel, sest nii on supervisioon tulemuslik. Ühest õppeasutusest saab registreeruda vaid 1 inimene - nii tekib supervisiooni läbi viimiseks vajalik usalduslik ja erapooletu grupidünaamika.