Kokaraamat õpetajale: oma sisemise juhi äratamine I-II

Õpetajaamet on väga palju rollist kantud. Seevastu muutuva õpikäsituse vaates on õpetajates juhi omaduste rakendamine ja juhtimisoskuste areng vaat et sama oluline kui erialane kompetentsus. Muutuv keskkond meie ümber seab väljakutseid:

  •             lapsevanemate ootus kooskasvamisele;
  •             lapsekeskne lähenemine õpetamises
  •             ennastjuhtivate oskuste mudeldamine.

Seminar vaatab läbi võimalused, kuidas toetada õpetajaid juhtimiskoolkonnalt tulevate teadmistega erinevatel tasanditel: õpetamisprotsessides, meeskonnatöös ning enesejuhtimises. Pakume mõjusaid tööriistu ja meetodeid, sest juht paneb asjad juhtuma. Vaatame üheskoos läbi eestvedamise, kaasamise ja vastutöötamise elemendid, suhtlemismängud ja -mustrid. Ja mis peamine - kohtume omanäolise juhiga igas osalejas.

 

Ootame Õpeteja Sisemise Juhi seminarile osalema õpetajaid, kes tahavad luua üheskoos õpetajateekonnal juhtimise kokaraamatu! Neis seminarides mõtleme loovalt ja narratiivselt ning loome juhtiva õpetaja retseptikogumiku, mis mõjub ja vaimustab!

 

 

Koolitaja Margit Raid on ANDRAS kutsega koolitaja/facilitaator ja töösuhete konsultant, sotsiaalse meisterlikkuse treener. Margit on omandanud sotsiaalteaduste magistrikraadi TTÜ-s ja läbinud EBS-is konsultatsiooni magistriprogrammi ning Diplomaatide Kooli. Täiendanud end psühholoogia, andragoogika ning coachingu/supervisiooni vallas on Margit kogenud lektor ja ettevõttesiseste arenguprogrammide looja ning läbiviija.

Margit on töötanud vastutavatel ametikohtadel nii Eesti kui rahvusvahelistele tööandjatele. Alates 2007-st aastast iseseisev ja sõltumatu partner firmas Miski OÜ, www. miski.ee

Foto: Diana Unt

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14, Magistri saal.
Aeg:
Kahel korral: 8.10 ja 15.10 kl. 13.00-16.00.
Maht:
2x3h + iseseisev töö.
Registreerumistasu:
Õpetajakoolitustele võib end registreerida ainult Tallinna Haridusameti haldusalasse kuuluvate üldhariduskoolide, lasteaedade ning huvikoolide pedagoogiline personal õpetajast koolijuhini. Registreerudes palun mõelge läbi, kas saate osa võtta kõikidest koolitussessioonidest. Koolituskohast loobumiseks tuleb oma registreering iseseisvalt tühistada 3 päeva enne koolituse algust keskkonnas https://komake.tallinn.ee/
Grupi suurus:
kuni 25 inimest.
Koolitusjuht:
Hedvig Evert Tel. 615 51 64 Mob. 53 745 802 hedvig@opetajatemaja.ee

Koolituse teemad

Üheskoos koolitajaga on Sisemise Juhi seminari eesmärk:

  1. Toetada õpetajate tööalast meisterlikkust juhtimisalaste teadmistega.
  2. Teadvustada õpetajate oskusi juhtimiskompetentside rakendamisel igapäevatöös.
  3. Luua igale osalejale personaalne juhtimsivõtete kogum-kokaraamat, milles omal kohal nii nii praktilised soovitused kui ka teoreetiline vaatepunkt.

Seminarides on põhirõhk aktiivsel kaasatusel, kogemuse jagamisel, looval lähenemisel ja toetaval tagasisidel. Kasutame uue ajastu õpivõtteid: juhtumite analüüsi, disainõppimist ja arengutoe meetodeid.