Mare Iknojani fotonäitus “Mere ääres”
Kuulus eesti maalikunstnik Richard Uutma on öelnud – vaatad taevast ja mõtled, kui avar võib olla lõpmatus, kui lai ja kui mõjuv, vaatad merd – sinna võib panna oma igatsused, soovid, unistused, oma mured ja rõõmu.
Mare Iknojan on õppinud Tartu Kunstikoolis, kus pandi suurt rõhku kompositsioonile ja värvide harmooniale.
Suur armastus looduse vastu on viinud teda fotograafia juurde. Mare ütleb, et on suur õnn tabada pidevalt muutuva looduse kauneid hetki. Kes saab olla veel suurem kunstnik kui loodus ise?
Näituse jaoks valitud fotodel võib näha merd, taevast ja mereäärset linna, kus loodus ise oma värvidega on olnud eriti helde. Need on tõelised hingehetked.
Taevas mere kohal on pärast päikese loojumist lahvatanud leekidesse …
Ja merre uppuv päike jätab viivuks endast järele punase väreluse …
Ja valendab üksik puri …
Mare võibki nii lõpmatult kirjeldada merd ja taevast, sest mitte ühelgi päeval pole nad ühte nägu. Ta läheb ikka ja jälle Piritale mere äärde, et imetleda seda suursugust mere ja taeva kokkumängu. Meile soovib ta, et istu vahel mere ääres ja lihtsalt ole. Veesulin kogub kokku su mure ja kannab merele.
Mare tervitab oma näitusega Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ja annab oma väikese panuse mereäärsetele lugudele.
Meeldivat vaatamist.