Talv ja tervis läbi Hiina iidsete tarkuste

Kui me soovime olla terved, peame austama ja järgima looduse rütmilist muutumist.

Kursus on inimesele, kes tahab talvel terve olla. Kasutame Hiina enesetervendamise harjutusi, toitumist ja meditatsiooni selleks, et valmistada oma keha ja meel ette talve tulekuks. Kursusel saad teada, kuidas kasutada Hiina aastaaegade rütmilise muutumise tarkust selleks, et talvel terve olla. Õpid Hiina enesetervendamise harjutusi (qigongi), meditatsiooni, keha ja vaimu lõdvestamist. Jagame talviseid toitumisnippe ja õpime, millistest emotsioonidest talvel hoiduda.

Riina Hein on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. Juba 21 aastat on ta tegelenud erinevate Hiina enesetervendamise viisidega (taiji ja qigong). Ta on Zhong Yuan Qigongi litsenseeritud instruktor. Praegu täiendab ta end 3-aastasel Rene Bürklandi Hiina meditsiini teooria kursusel. Inimloomuse sügavamaks mõistmiseks on ta läbinud 3-aastase väljaõppe transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia valdkonnas. On töötanud enesearengu koolitajana Eestis ja Indias.
Riina arvates ongi qigong see, mis hoiab tema vaimu ja keha terve ja annab vajaliku energia aktiivseks eluks.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Võta ühendust meie koolitusjuhiga.
Maht:
6 x 2h
Juhendaja:
Riina Hein
Hind:
89€ / 75,65€
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Sissevaade Hiina aastaaegade vaheldumise rütmidesse ja selle mõju inimesele. Yin ja yang ning nende tasakaal. Qi- eluenergia. Hiina enesetervendamise põhimõtted. Mis on qigong ja kuidas ta aitab meil terve olla? Viis elementi, nende seos aastaaegadega ning organitega. Qigongi harjutused pingete vabastamiseks, qigongi hingamine, meditatsioon.

2. tund: Talvega seotud organite süsteemid ja nende tervishoid. Neerud ja põis– talve organid. Mis on neeru „peegel“ ja „aken“ ja millist kasu me nendest saame? Välised ja sisemised tegurid, mis mõjutavad neeru ja põieenergiat? Qigongi harjutused neeru ja põie energia tugevdamiseks.

3. tund: Enesemassaz talvel. Lühiülevaade meridiaanidest. Õpime olulisi punkte, millega ennast aidata talvel. Neeru ja põiemassaaz. Qigongi harjutused, meditatsioon meele rahustamiseks.

4. tund: Toitumine talvel. Millised toiduained ja toidu valmistamise viisid on kasulikud talvel? Toiduained, mis on talvel vastunäidustatud. Kuidas talvel toetada ja tasakaalustada oma organismi? Sülje raviv toime. Osalejad saavad talvetoitude retsepte. Qigongi harjutused seedimise parandamiseks ja meditasioon.

5. tund: Talvega seotud emotsioonid ja nende juhtimine. Vaimu ja keha lahutamatu seos. Emotsioonid ja nende side organitega. Kuidas emotsioonid mõjutavad immuunsüsteemi? Talve emotsioonid ja nende juhtimine. Keha ja vaimu lõdvestamise praktika, meditatsioon

6. tund: Vaheaastaaeg. Vaheaastaaeg, mis see on. Vaheaastaaja organid – magu ja põrn. Kuidas neid toetada? Lühiülevaade toitumise põhimõtetest vaheaastaajal. Vaheaastaaja emotsioonid ja nende juhtimine. Qigongi harjutused mao ja põrna tugevdamiseks

Vaata ka Pealtnägija saatelõiku Riina kursusest (alates 35:30).

Kursuse materjalid

Talve retseptid: