Suvi ja tervis läbi Hiina iidsete tarkuste

Kui me soovime olla terved, peame austama ja järgima looduse rütmilist muutumist.

Kursus on inimestele, kes tahavad olla suvel terved. Kasutame Hiina enesetervendamise harjutusi, toitumist, meditatsiooni selleks, et valmistada oma keha ja meel ette suve tulekuks.

Riina Hein on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. 21 aastat on ta tegelenud erinevate hiina enesetervendamise viisidega (taiji ja qigong). Ta on Zhong Yuan Qigongi litsenseeritud instruktor.
Praegu täiendab ta end 3-aastasel Rene Bürklandi hiina meditsiini teooria kursusel. Inimloomuse sügavamaks mõistmiseks on ta läbinud 3-aastase väljaõppe transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia valdkonnas. On töötanud enesearengu koolitajana Eestis ja Indias.
Riina arvates qigong on see, mis hoiab tema vaimu ja keha terve ja annab vajaliku energia aktiivseks eluks.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Kolmapäeviti 13. ja 20. juunil (2018) kell 10.00-16.00 (sisaldab kohvipausi)
Maht:
2 x 6h
Juhendaja:
Riina Hein
Hind:
79 € / 67,15 €
Registreerumistasu:
21 €, mis arvatakse maha kursuse maksumusest ega kuulu kursusel osalemisest loobumisel tagastamisele.
Grupi suurus:
16 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. päev: Suvega seotud organite süsteemid ja nende tervishoid.
Sissevaade Hiina aastaaegade vaheldumise rütmidesse ja selle mõju inimesele. Yin ja yang ning nende tasakaal. Qi- eluenergia. Hiina enesetervendamise põhimõtted. Viis elementi, nende seos aastaaegadega ning organitega. Qigongi harjutused pingete vabastamiseks, qigongi hingamine, meditatsioon. Vaheaastaaeg, mis see on? Vaheaastaaja organid – magu ja põrn. Kuidas neid toetada? Qigongi harjutused mao ja põrna tugevdamiseks. Süda ja peensool – suve organid. Mis on südame „peegel“ ja „aken“ ja millist kasu me nendest saame? Välised ja sisemised tegurid, mis mõjutavad südame ja peensooleenergiat? Qigongi harjutused südame ja peensoole energia tugevdamiseks. Enesemassaz kevadel. Lühiülevaade meridiaanidest. Õpime olulisi punkte, millega ennast aidata suvel. Südame ja peensoolemassaaz. Meditatsioon meele rahustamiseks.

2. päev: Toitumine suvel ja suvega seotud emotsioonid ja nende juhtimine.
Millised toiduained ja toidu valmistamise viisid on kasulikud suvel? Toiduained, mis on suvel vastunäidustatud. Kuidas suvel toetada ja tasakaalustada oma organismi? Sülje raviv toime. Osalejad saavad suvetoitude retsepte. Qigongi harjutused seedimise parandamiseks ja meditatsioon. Igapäevase käitumise soovitusi suvel. Seksuaalelu suvel. Vaimu ja keha lahutamatu seos. Emotsioonid ja nende side organitega. Kuidas emotsioonid mõjutavad immuunsüsteemi? Milliseid emotsioone vältida suvel? Suve emotsioonid ja nende juhtimine. Keha ja vaimu lõdvestamise praktika, meditatsioon.

Vaata ka Pealtnägija saatelõiku Riina kursusest (alates 35:30).

Kursuse materjalid

Keha konstitutsioonile sobivad toidud:Maa ja tule organeid mõjutavad toidud:
Toiduainete iseloom:Toiduainete maitse:
Retseptid suveks: