Sügis ja tervis läbi Hiina iidsete tarkuste

Kursusel saad teada, kuidas kasutada Hiina aastaaegade rütmilise muutumise tarkust selleks, et sügisel terve olla.

Õpid Hiina enesetervendamise harjutusi (qigongi), meditatsiooni, keha ja vaimu lõdvestumist. Jagame sügisesi toitumisalaseid nippe.

Juhendaja Riina Hein on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. Riina on 21 aastat tegelenud erinevate hiina enesetervendamise viisidega (taiji ja qigong). Ta on Zhong Yuan Qigongi litsenseeritud instruktor. Praegu täiendab ta end 3-aastasel Rene Bürklandi hiina meditsiini teooria kursusel. Inimloomuse sügavamaks mõistmiseks on ta läbinud 3-aastase väljaõppe transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia valdkonnas. On töötanud enesearengu koolitajana Eestis ja Indias. Riina arvates qigong on see, mis hoiab tema vaimu ja keha terve ja annab vajaliku energia aktiivseks eluks.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Esmaspäeviti 10. septembrist - 15. oktoobrini 2018 kell 18.00-20.00
Maht:
6 x 2 h
Juhendaja:
Riina Hein
Hind:
89 € / 75,65 €
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. Sissevaade hiina aastaaegade vaheldumise rütmidesse ja selle mõju inimesele.
Yin ja yang ning nende tasakaal. Qi- eluenergia. Hiina enesetervendamise põhimõtted. Mis on qigong ja kuidas ta aitab meil terve olla? Viis elementi, nende seos aastaaegadega ning organitega. Qigongi harjutused pingete vabastamiseks, meditatsioon.
2. Sügisega seotud organite süsteemid ja nende tervishoid
Kops – sügise organ. Mis on kopsu „peegel“ ja „aken“ ja millist kasu me nendest saame? Sügisene „kosmeetika“. Välised ja sisemised tegurid, mis mõjutavad kopsu energiat? Miks külmetamine ei ole alati külmetamine? Kuidas vältida „sügisväsimust“? Qigongi harjutused kopsu energia tugevdamiseks.
3. Enesemassaz sügisel
Lühiülevaade meridiaanidest. Õpime olulisi punkte, millega ennast aidata sügisel. Kopsumassaaž. Miks võib abielus naisel sügisel olla külm ja kuidas mees saab teda aidata? Qigongi harjutused, meditatsioon meele rahustamiseks.
4. Toitumine sügisel
Millised toiduained ja toidu valmistamise viisid on kasulikud sügisel? Toiduained, mis on sügisel vastunäidustatud. Kuidas sügisel toetada ja tasakaalustada oma organismi? Osalejad saavad sügistoitude retsepte. Qigongi harjutused seedimise parandamiseks ja meditasioon.
5. Sügisega seotud emotsioonid ja nende juhtimine
Vaimu ja keha lahutamatu seos. Emotsioonid ja nende side organitega. Kuidas emotsioonid mõjutavad immuunsüsteemi? Sügise emotsioonid ja nende juhtimine. Keha ja vaimu lõdvestamise praktika, meditatsioon

6. Talveks valmistumine
Vaheaastaajad, sellega seotud organid. Talve organ – neerud. Kuidas neid toetada. Lühiülevaade toitumise põhimõtetest talvel. Talve emotsioon. Qigongi harjutused talveks.