Sisekujundaja ABC

Kursus on neile, kes soovivad lähemat tutvust teha sisekujunduseriala mitmekülgse ja põneva argipäevaga. Samuti ka neile, kellel on soov oma kodu kujundades veidi teadlikumalt orienteeruda kujundusalastes valikuvõimalustes.

Alustame kursust põhitõdede ja mõistetega: Ruumist, Vormist ja Ajast. Teeme tutvust erialaste normide ja reeglitega ning kinnistame õpitut praktiliste tunnitöödega. Läbilõige ruumikujunduse ajaloost annab võimaluse mõista, mis eristab erinevaid kujundusstiile, üht ajaperioodi teisest. Kursuse lõpuks koostame eskiislehe vabalt valitud ruumile, kasutades kõike eelnevat õpitut.

Kursust juhendab sisearhitekt Aet Seire, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri eriala. Töökogemust on tal juba aastast 2000 ja seda nii mööblidisaineri kui sisearhitektina. Lisaks omanäolistele kodukujundustele on tema sisearhitektuurse visiooni saanud mitmed avalikud ruumid. Sisearhitektuur on tema töö, hobi ja kirg, kursuse juhendamine aga väljakutse, siiras teadmiste jagamise rõõm.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Kolmapäeviti, 11. septembrist - 6. novembrini kell 18.00-20.00
Maht:
8 x 2h
Juhendaja:
Aet Seire
Hind:
144 € / 115,20 €
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Tiiu Paas 615 5162 / 5548856 tiiu@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Sissejuhatus. Mis on ruum; mis on disain? Kes on sisekujundaja, sisearhitekt, disainer? Aeg me ümber, enne ja nüüd - lühiülevaade stiilidest. Inimene ja ruum – mõõt ja suhe.
2. tund: Ruumi kompositsioon. Ruumi analüüs ja kontseptsioon. Ruumi planeerimise alused. Vorm ja struktuur. Ideede visuaali loomine, esitlustehnika. Praktiline töö.
3. tund: Värviõpetuse alused. Sissejuhatus värviõpetusse. Värvid ruumis. Praktiline töö.
4. tund: Valgustuse ABC. Mis on valgus?
Valgusallikad, valguse kvaliteet, nõuded valgustusele. Valgustid interjööris, eksterjööris.
5. tund: Materjalide ABC. Materjalide liigid. Tekstuurid, omadused. Viimistlusmaterjalid ruumis: põrandad, seinad, laed.
6. tund: Inimlik mõõde, funktsionaalsus. Mis on köök, garderoob, vannituba, majandusruum, saun. Tehnilised parameetrid ja lahendused köögis, garderoobis.
7. tund: Inetrjöör kui tervik. Ideede, kontseptsioonide arendamine ja elluviimine. Värvi-, materjali- ja valguslahendused - kujundaja otsused. Mis on sisekujunduse tööraamat? Selle ülesehitus: joonised/plaanid, visandid, vaated ja märkmed. Praktiline töö.
8. tund: Tööraamat. Loodud tööraamatute esitlus.

Suurem moodul on pühendatud viimistlusmaterjalidele ning siin külastame erinevaid sisustussalonge, kus tutvume viimistlusmaterjalide kasutuskohtade ja omadustega ning oma ala asjatundjad jagavad meiega praktilisi soovitusi.

Kursuse materjalid

1. moodul:Teemad kuupäevade kaupa:
Kujundusstiilid:Värvid:
Funktsionaalne ruum:Töölehe juhend:
Valgustus: