Praktilise psühholoogia ABC

Kui Sulle meeldib enda käitumist ja mõtteid analüüsida, kuid tunned, et psühholoogiateadmistest jääb puudu, kutsume Sind teadmisi täiendama.

Lahkame isiksusearengu etappe, teeme tutvust hirmude ja hingehaavade kujunemisega ning õpime end paremini mõtestama.

Kursuse juhendaja Kristel Rannamees on lõpetanud Mainori Kõrgkooli finantsjuhtimise eriala ning täiendanud end psühholoogia valdkonnas. Ta on saanud väljaõppe transpersonaalse psühholoogia, hüpnoteraapia, paariteraapia ning perekonstellatsiooni alal. Kristel on omandanud kogemusi nii tippjuhi kui terapeudi rollis ning jõudnud arusaamisele, et inimesed võivad olla küll erinevad, kuid probleemid on enamjaolt samad. Koolitustreenerina tegutseb ta aastast 2004. Ta on ka Eesti Loovteraapiate Ühingu ja Eesti Transpersonaalse Psühholoogia Assotsiatsiooni liige.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Kolmapäeviti 19. septembrist - 17. oktoobrini (2018) kell 18.00-20.30
Maht:
5 x 2,5h
Juhendaja:
psühholoog Kristel Rannamees
Hind:
149 € / 126,65 €
Grupi suurus:
15 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Tiiu Paas, 615 5162, 554 8856, tiiu@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund. Õpid isiksuse struktuuri ja ülesehitust. Teed sissejuhatuse inimpsüühika struktuuri ja selle erinevatesse osadesse. Saad teada, mis on alateadvus, päevateadvus ja üliteadvus, mis on ego ja tõeline olemus, mina ja minu isiksuse varjupool, kes on sinu alateadvuse väravavalvur ja mille eest ta sind elus kaitseb.
2. tund. Õpid isiksuse erinevaid arenguetappe sünnist surmani. Milline on isiksuse kujunemise loomulik arengukäik ja mis juhtub hilisemas eas, kui mõni arenguetapp jääb korralikult läbimata? Saad teada imikuea kiindumisfaasist ja kuidas see võib mõjutada võimet kedagi lähedale lasta partnerlussuhetes. Mis on oidipaalne faas ehk liigse armukadeduse, perfektsionismi ja kontrollimaania algpõhjus. Kompetentsusfaas ja kuidas see mõjutab võimet elus läbi lüüa. Puberteediea mässumeelsus ja millised riskid kaasnevad hilisemas eas, kui selles faasis puudub julgus täiskasvanutele vastanduda?
3. tund. Saad teadlikuks hingehaavadest ja hirmudest ning hingehaavade tekke põhjustest varases lapseeas ja nende avaldumisest täiskasvanuna. Saad teada kuidas viis hingehaava, mahajäetus, tõrjutus, alandatus, reedetus, ebaõiglus, meie elu juhivad. Tuvastad enda hingehaavad, nende vihje eluülesandele, saad kingituse ja õpid hingehaava tervendama.
4. tund. Õpid unenägude tõlgendamist. Õpid, et unenäod on sõnum alateadvuselt. Saad teada, millised on unenägude liigid, mida tähendavad korduvad unenäod, hirmuunenäod. Saad teada, kas unenägusid on võimalik tellida, kas neid on võimalik juhtida, miks mõned inimesed ei näe unenägusid, mida tähendavad unenägudes ilmnevad sümbolid. Õpid praktilise harjutuse unenägusid tõlgendamiseks. Unenägude tundi võta kaasa enda 1-2 unenägu, millele ei oska seletust leida.
5. tund. Kokkuvõttev loeng, kus on võimalik veel oma küsimustele vastused saada, kuulata teisi ja analüüsida õpitut.