Portselanehete töötuba

Töötoas õpime ehteid valmistama ning teeme põgusa ülevaate portselani ajaloost.

Heidame pilgu ehtekunstnikele, kes on oma loomingus käsitlenud materjalina portselani. Ehete valmistamisel kasutame erinevaid miniatuurseid kipsvorme, mis aitavad nii toppimise kui valamise teel anda objektile kindla kuju ja struktuuri. Sel moel valmistame prosse, kõrvarõngaid, sõrmuseid ja muud meelepärast. Proovime ära portselani toonimise, marmoriseerimise ja räägime tekstiili sobivusest portselaniga.

Juhendaja Liisa Pähk on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Keraamika eriala (cum laude) ja BFM meedia-, kunstide ja kommunikatsiooni magistriõppe kunstiõpetaja erialal ja 2016. aastast töötab GAG-is kunstiõpetajana. Liisa on osalenud mitmetel grupinäitustel ja 2011. aasta isikunäitusel A-Galeriis „Valge kuld“. Avaldanud publikatsioone Eesti Naises, Anne ja Stiilis jpt. ning täiendanud ennast erinevates töötubades ja rahvusvahelistes meistriklassides.

Kursuse detailid

Asukoht:
Vana-Kalamaja 9 (Gustav Adolfi Gümnaasium)
Aeg:
Kolmapäeviti 7. - 28. novembrini (2018) kell 18.00-20.00
Maht:
4 x 2h
Juhendaja:
Liisa Pähk
Hind:
139 € / 118,15 €
Grupi suurus:
10 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1.tund: Lühike sissejuhatus portselani ajalukku ja ehtekunstnikute loomingule. Spetsiaalselt kursuse tarvis valmistatud vormidega proovi valamine ja toppimine. Mudeli modelleerimine. (Kes ei tunne ennast modelleerimisel tugevana, võiks võtta esimesse tundi kaasa mõne põneva vidina, millest ehte jaoks vormi võtta.) Ühepoolse kipsvormi valmistamine.
2. tund: Räägime portselani sobivusest tekstiiliga. Teeme eelmisel tunnil valmistatud vormidega ehteid. Portselani toonimine ja marmoriseerimine.
3. tund: Nerikomi tehnika (tahke värvilise portselaniga). Pärlid ja nende glasuurimise eripära.
4. tund: Ehete glasuurimine. Räägime õigest liimist, korrektsest tarvikute paigaldamisest.