Miks mu laps nii käitub?

Kursuse peamiseks eesmärgiks on teadlikkuse tõstmine oma rollist lapsevanemana või lastega töötava spetsialistina.

Kursuse läbinu saab teadlikumaks oma isikliku käitumise mõjust lapse arengule ning laste käitumiste põhjustest. Oskad edaspidises elus nii ennast kui lapsi paremini mõista ning nendega toime tulla.

Kursust juhendab psühholoog ja näitleja Rita Rätsepp. Ta töötab psühholoogina alates 2007-ndast aastast oma erapraksises, töötas 9 aastat Rocca al Mare Kooli koolipsühholoogina ning alates 2017 City Tervisekliinikus. Rita on viinud läbi erinevaid koolitusi ja loenguid enesejuhtimise, enesearengu ja laste kasvatuse teemadel.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Neljapäeviti, 21. novembrist - 5. detsembrini kell 18.00-20.00
Maht:
3 x 2h
Juhendaja:
Rita Rätsepp
Hind:
96 € / 76,80 €
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Tiiu Paas 615 5162 / 5548856 tiiu@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. loeng: Lapsed on meie peegel ja meie kasvatuse vili. Räägime erinevatest kasvatusstiilidest ja millist mõju need avaldavad.
2. loeng: Käsitleme erinevaid laste käitumise aspekte. Seletame laste käitumist ja räägime levinumate kasvatusrpobleemide lahendusviisidest.
3. loeng: Tänapäeva lapse muredest ja probleemidest psühholoogi pilgu läbi.


Varasema osaleja tagasiside:
"Lapsevanemad vajavad selliseid koolitusi, ja mitte ainult vanemad, vaid ka lasteaia ja koolide töötajad, eriti vanemaealised. Lastevanematel on konflikt kasvatusmetoodikate vahel - see kuidas mind kasvatati (mõnikord ka vitsaga) ei kehti tänapäeval, ei osata piire panna laste vajaduste ja soovide vahel. Ei osata nõu küsida, enne kui hilja - ei saada hakkama enesekehtestamisel. Hea, kui selliseid koolitusi suht soodsa hinnaga tehakse, kuid suurem sihtgrupp jääb kahjuks siiski harimata, aga parem kui mitte midagi. Edu teile!"

Kursuse materjalid

1. loengu slaidid:2. loengu slaidid:
Kasvatusstiil:3. loengu slaidid:
Maria Montessori: