Läbirääkimiste psühholoogia

Selle praktilise koolituse läbimisel tunned läbirääkimiste psühholoogia kõige olulisemaid põhimõtteid.

Omandad tõhusad ja hõlpsalt praktikasse rakendatavad läbirääkimiste töövahendid, mis võimaldavad mis tahes läbirääkimisteks põhjalikult ette valmistada ning neid edukalt läbi viia.

Juhendaja Veiko Värk on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja Tallinna Ülikooli psühholoogia erialal cum laude. Veiko on viinud koolitusi läbi paljudel psühholoogiaga seonduvatel teemadel ja talle on antud VI taseme täiskasvanute koolitaja kutse. Veiko tegutseb professionaalse koolitaja, konsultandi ja läbirääkimiste vahendaja/lepitajana.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Teisipäeviti 10. aprillist - 8. maini (2018) kell 18.00-20.30
Maht:
4 x 2,5h
Juhendaja:
Veiko Värk
Hind:
109€ / 92,65€
Registreerumistasu:
21 €, mis arvatakse maha kursuse maksumusest ega kuulu kursusel osalemisest loobumisel tagastamisele.
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Sissejuhatus läbirääkimiste psühholoogiasse. Missugused on läbirääkimiste kirjutatud ja kirjutamata reeglid ning võimalikud strateegiad? Osalejad õpivad tundma läbirääkimiste psühholoogia olulisemaid põhimõtteid ning kuidas valida sobivat läbirääkimiste strateegiat.

2. tund: Läbirääkimiste töövahendid. Kuidas kasutada sobivaid suhtlemistehnikaid läbirääkimistel edu saavutamiseks? Osalejad õpivad tundma, kuidas kasutada läbirääkimistel praktilisi kuulamise ja küsimuste esitamise tehnikaid.

3. tund: Läbirääkimiste protsess. Millele tasub tähelepanu pöörata läbirääkimiste erinevates etappides? Osalejad õpivad tundma, kuidas läbirääkimisteks valmistuda, teha avapakkumisi, järeleandmisi, viimaseid pakkumisi ning läbirääkimisi lõpetada. Võitluslike läbirääkimiste strateegia ja taktika. Kuidas võitluslikeks läbirääkimisteks valmistuda ning neid edukalt läbi viia? Osalejad õpivad tundma, kuidas saavutada enda huvide rahuldamine ning kaitsta end vastaspoole võimaliku karmi taktika vastu.

4. tund: Koostööle suunatud läbirääkimiste strateegia ja taktika. Kuidas koostööle suunatud läbirääkimisteks valmistuda ning neid edukalt läbi viia? Osalejad õpivad tundma, kuidas leida võit-võit lahendusi, mis võimaldavad saavutada soovitud tulemuse ja head suhted. Läbirääkimiste eritehnikad. Millal ja kuidas tasub kasutada kompromissi, alistuvat ja vältivat läbirääkimiste strateegiat ning missuguseid mõjutamise eritehnikaid on võimalik kasutada vastaspoole veenmiseks?

Kursuse materjalid

1. loengu slaidid:2. loengu slaidid:
3. loengu slaidid: