Koduaia viljapuudest maitse- ja ravitaimedeni

Millised on väikeaeda sobivad viljapuud, marjapõõsad, köögiviljad, maitse- ja ravitaimed. Õpime kuidas hoolitseda taimede eest (taimekaitse ja väetamine).

Mõningad lemmikretseptid millest juhendaja on läbi aegade lugu pidanud.

Juhendaja Eneli Käger on lõpetanud Jäneda Sovhoostehnikumi agronoom-maastikukujunduse eriala. Viimased 12 aastat on ta töötanud Substral®-i aianduskonsultandina. Aastatega avaldanud erinevaid aianduslike artikleid ajakirjanduses. 2007 „Suur perenaise käsiraamat“ aiapoole autor, 2015 ilmunud raamat “Siin ja sealpool aknalauda“, 2017 aiavihik „Muld aias“.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Esmaspäeviti 9. okt.-13. nov. kell 18:00-20:00
Maht:
6 x 2h
Juhendaja:
Eneli Käger
Hind:
79 € / 67,15 €
Registreerumistasu:
21 €, mis arvatakse maha kursuse maksumusest ja ei kuulu kursusel osalemisest loobumisel tagastamisele
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Projektijuht:
Tiiu Paas 615 5162 / 554 8856 tiiu@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Viljapuud - õuna-, pirni- ja kirsipuud. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest. Mis on perepuu. Lõpuks mõni retsept ka.

2. tund: Marjapõõsad - maasikad, vaarikad, söödavkuslapuu jt. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest. Lõpuks mõni retsept ka.

3. tund: Köögiviljad - mida kasvatada väikeses aias. Aedoast salatini ja nii edasi. Mille kasvatamine end õigustab. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest. Lõpuks mõni retsept ka.

4. tund: Taimede ettekasvatamisest. Viljavaheldusest ja kastiaiandusest. Kasvuhoonest ja kiletunnelist.

5. tund: Maitsetaimed ja pisut pikemalt aiamullast. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest. Lõpuks mõni retsept ka.

6. tund: Ravitaimed ja nende kasutamine nii looduslikus taimekaitses kui köhateeks. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest. Lõpuks mõni retsept ka.