Kihelkondade mustrid ja värvimine

Kursus valmistab sind ette, kuidas erinevaid objekte (näiteks uks, mööbel, sein, aed) värvida kihelkonna mustritesse nii, et oskaksid arvestada näiteks triipude proportsioone ning et värvid ei seguneks ja lõpptulemus jääks kaunis.

Kursuselt saab ülevaate, millised on Eesti Kihelkondade värvitoonid ja triibulahendused. Kursuse jooksul on igal osalejal võimalus mustrite ja triipude värvimist praktiseerida enda poolt kaasa võetud mööbliesemel. Tulemuseks on ise tehtud unikaalne meistriteos.
Räägime Eesti kihelkondade tekkeloost, neile iseloomulikest mustritest ja triipudest, rahvusmustrite kasutamise võimalustest ning õpime kihelkondade triipude värvimist.

 

Kursust juhendavad:

Silver Pramann (MA) on lõpetanud kunstiõpetaja erialal, töötab käesoleval ajal Tallinna Ülikoolis ja on Tallinna Õpetajate Majas juhendanud mitmeid kursuseid.

Meelis Tarto on Tikkurila Koolituskeskuse kogemustega värviekspert, kes viib läbi teoreetilisi ja praktilisi värvikoolitusi nii tavatarbijatele, värvimüüjatele, sisearhitektidele kui ehitajatele.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tikkurila Koolituskeskus (Tallinn, Laki 1)
Aeg:
Esmaspäeviti 7. 14. ja 28. mai (2018) kell 17.30-20.00
Maht:
3 x 2,5h
Juhendaja:
Silver Pramann ja Meelis Tarto
Hind:
55 € / 46,75 €
Registreerumistasu:
21 €, mis arvatakse maha kursuse maksumusest ega kuulu kursusel osalemisest loobumisel tagastamisele.
Grupi suurus:
14 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund (07.05):

- Kihelkonnad, mustrid ja triibud – taustalugu (u. 1,5 h, Silver Pramann)

Juttu tuleb põgusalt Eestimaa regionaalsest jaotusest kihelkondadeks, mis ja millal; regionaalsed eripärad rahvarõivastes ja mustrites; Mustrite mõjutused ja traditsioonid.

- Värvide tüübid ja toonid (u. 1h, Meelis Tarto)

Erinevad värvitüübid. Milline värv ja miks erinevatesse kohtadesse sobib. Lühidalt sisevärvid, – laed, seinad, põrandad, mööbel; välisvärvid – puit, metall, terrassid, aiamööbel. Toonide valimine, valguse ning valgustuse mõju.

2. tund (14.05):
- Rahvusmustrite kasutamise võimalused, ideed, mood ja head tavad (u. 1 h, Silver Pramann)
Juttu tuleb rahvarõiva mustrite kasutamise võimalustest ja heast tavast.
- Värvimise teooria ja praktiline ettenäitamine (u. 1,5h, Meelis Tarto)

Praktiline ettenäitamine, praktilised näpunäited: õige töövahendi valimine, et töötamine oleks lihtsam, kiirem ning tulemus kvaliteetsem. Aluspindade ettevalmistus. Erinevad värvimistehnikad. Triipude värvimine.

3. tund (28.05):
Värvimise praktiline töötuba (2,5h, Meelis Tarto)
Kihelkondade triipude värvimine, sisetööd. Iga osaleja teeb praktikas läbi eelnevalt õpitu. Ise tegemine kinnistab kõige efektiivsemalt õpitu. Võta kaasa endale meelepärane ese, mööblitükk või detail. Meie anname töövahendid ning näpunäited. Tulemuseks on ise tehtud unikaalne meistriteos.


Kursus toimub Tikkurila Koolituskeskuses (Tallinn, Laki 1)
Tikkurila Koolituskeskusele lähim peatus Mustamäe teel on "Kauplus Marja", kus peatuvad bussid 16, 26, 26A, 33 ning trollid 1 ja 5.