Kevad ja tervis läbi Hiina iidsete tarkuste

Kui me soovime olla terved, peame austama ja järgima looduse rütmilist muutumist.

Kursus on inimesele, kes tahab kevadel terve olla. Kasutame Hiina enesetervendamise harjutusi, toitumist ja meditatsiooni, et valmistada oma keha ja meel ette kevade tulekuks. Kursusel saad teada, kuidas kasutada Hiina aastaaegade rütmilise muutumise tarkust selleks, et kevadel terve olla. Õpid Hiina enesetervendamise harjutusi (qigongi), meditatsiooni, keha ja vaimu lõdvestamist. Jagame kevadisi toitumisnippe ja õpime, millistest emotsioonidest kevadel hoiduda.

Riina Hein on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. Juba 21 aastat on ta tegelenud erinevate Hiina enesetervendamise viisidega (taiji ja qigong). Ta on Zhong Yuan Qigongi litsenseeritud instruktor. Praegu täiendab ta end 3-aastasel Rene Bürklandi Hiina meditsiini teooria kursusel. Inimloomuse sügavamaks mõistmiseks on ta läbinud 3-aastase väljaõppe transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia valdkonnas. On töötanud enesearengu koolitajana Eestis ja Indias.
Riina arvates ongi qigong see, mis hoiab tema vaimu ja keha terve ja annab vajaliku energia aktiivseks eluks.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Esmaspäeviti 19. märtsist - 23. aprillini (2018) kell 18.00-20.00
Maht:
6 x 2h
Juhendaja:
Riina Hein
Hind:
79€ / 67,15€
Registreerumistasu:
21 €, mis arvatakse maha kursuse maksumusest ega kuulu kursusel osalemisest loobumisel tagastamisele.
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Sissevaade Hiina aastaaegade vaheldumise rütmidesse ja selle mõju inimesele. Yin ja yang ning nende tasakaal. Qi- eluenergia. Hiina enesetervendamise põhimõtted. Mis on qigong ja kuidas ta aitab meil terve olla? Viis elementi, nende seos aastaaegadega ning organitega. Qigongi harjutused pingete vabastamiseks, qigongi hingamine, meditatsioon.

2. tund: Kevadega seotud organite süsteemid ja nende tervishoid. Maks ja sapipõis– kevade organid. Mis on maksa „peegel“ ja „aken“ ja millist kasu me nendest saame? Välised ja sisemised tegurid, mis mõjutavad maks ja sapipõieenergiat? Qigongi harjutused maksa ja sapipõie energia tugevdamiseks.

3. tund: Enesemassaz kevadel. Lühiülevaade meridiaanidest. Õpime olulisi punkte, millega ennast aidata kevadel. Maksa ja sapipõiemassaaz. Qigongi harjutused, meditatsioon meele rahustamiseks.

4. tund: Toitumine kevadel. Millised toiduained ja toidu valmistamise viisid on kasulikud kevadel? Toiduained, mis on kevadel vastunäidustatud. Kuidas kevadel toetada ja tasakaalustada oma organismi? Sülje raviv toime. Osalejad saavad kevadtoitude retsepte. Qigongi harjutused seedimise parandamiseks ja meditasioon.

5. tund: Kevadega seotud emotsioonid ja nende juhtimine. Vaimu ja keha lahutamatu seos. Emotsioonid ja nende side organitega. Kuidas emotsioonid mõjutavad immuunsüsteemi? Kevade emotsioonid ja nende juhtimine. Keha ja vaimu lõdvestamise praktika, meditatsioon

6. tund: Vaheaastaaeg. Vaheaastaaeg, mis see on. Vaheaastaaja organid – magu ja põrn. Kuidas neid toetada? Lühiülevaade toitumise põhimõtetest vaheaastaajal. Vaheaastaaja emotsioonid ja nende juhtimine. Qigongi harjutused mao ja põrna tugevdamiseks.

Vaata ka Pealtnägija saatelõiku Riina kursusest (alates 35:30).

Kursuse materjalid

Retseptid:Toiduainete maitse:
Toiduainete iseloom:Keha konstitutsioonile sobivad toidud:
Maa ja Puu elemendi organeid mõjutavad toiduained:Maksa- ja sapipõiemeridiaani ummistused:
Silma 10 punkti: