Juugendjoonistamine

Kursuse käigus õpime tundma juugendstiilile omast joone rütmi, kompositsiooni ja ornamentika kujundusaluseid ning motiivide ja detailide valikut.

Samuti omandame teadmisi stiili kujunemisest ja ajastust ning harjutatakse käelist oskust erinevates formaatides joonistuste ja kavandite tegemisel.

Kursus sobib nii algajatele kui ka neile, kel juba varasem kogemus joonistamises. Kohapeal on olemas põhilised töövahendid. Kursuse käigus valmib õpimapp ja osaleja enda valikul temaatiline kompositisoon.

Kursuse juhendaja Silver Pramann (MA) on lõpetanud kunstiõpetaja erialal ja töötab käesoleval ajal Tallinna Ülikoolis.

„Ma arvan, et igas täiskasvanus on piisavalt loovust ja seda saab arendada läbi mõtestatud käelise tegevse. Käeline tegevus aitab treenib aju ja silma ning on ka hea tööstressi maandaja“.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Võta ühendust meie koolitusjuhiga.
Maht:
4 x 2h
Juhendaja:
Silver Pramann
Hind:
69 € / 58,65 €
Grupi suurus:
10 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Juugendstiili ajalooline kujunemine ja mõjutused
2. tund: Joon ja kompositsioon
3. tund: Inimfiguuri kujutamine juugendstiilis
4. tund: Loodusmotiivid juugendstiilis ning juugendstiili mõjutused kaasajal

Juugendstiil ehk art nouveau või modern style oli kunsti ja arhidektuuri stiil, mille kõrgaeg oli 1890–1905 aastatel. Juugendstiili põhiliseks motiiviks on voogavad jooned, mis on sageli mängulised ja peidavad endas looduse motiive, mis loob õhulisuse ja graatsia tunde, mille eesmärgiks on ilu ja harmoonia. Vastavalt joone iseloomule võib jagada stiili dekoratiivseks ja konstruktiivsekse ehk geomeetriliseks. Juugendstiilile omaseid kujundusvõtteid on näha ka tänapäeva kujundikeeles.