Koduaia ilutaimed

Õpime kuidas hoolitseda taimede eest (taimekaitse ja väetamine) ja mõningaid kujundamise teadmisi, et iga taim leiaks sobiva kasvukoha ja hea naabri.

Fooksuses on enamlevinud dekoratiivsed puud, põõsad ja püsililled koduaias.

Juhendaja Eneli Käger on lõpetanud 1985.a. Jäneda Sovhoostehnikumi agronoom-maastikukujunduse eriala. Viimased 12 aastat töötanud Substral®i aianduskonsultandina. Aastatega avaldanud erinevaid aianduslike artikleid ajakirjanduses. 2007 „Suur perenaise käsiraamat“ aiapoole autor, 2015 ilmunud raamat “Siin ja sealpool aknalauda“, 2017 aiavihik „Muld aias“.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Esmaspäeviti 5. novembrist - 10. detsembrini (2018) kell 18.00-20.00
Maht:
6 x 2h
Juhendaja:
Eneli Käger
Hind:
89 € / 75,65 €
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Tiiu Paas 615 5162 / 5548856 tiiu@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Okaspuud. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest. Milline okaspuu sobib koduaia jõulupuuks. Pisut põhjalikumalt elupuudest – istutamine, väetamine, varjutamine jne.

2. tund: Lehtpuud ja -põõsad. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest. Pisut pikemalt väikeaedasobivatest vormides (püramiid ja rippoksalised). Marjapõõsad tüvel ja sammasõunapuud.

3. tund: Happelembesed taimed. Kuidas teha sobiv kasvupeenar. Rodo kui aiakuningas ja tema saatjadaamid hortensid, mustikad, hostad. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest.

4. tund: Roos, aiakuninganna. Kui kuidagi ilmaroosita ei saa. Kasvutingimused, väetamine, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest. Kes sobivad kasvama koos roosidega ja kes mitte.

5. tund: Püsililled. Elulõngad, pojengid, aed-leeklilled jt. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest. Millised taimed sobivad varje või päikesesse. Külma, niiskuse ja kuivuse suhtes tundlikud püsikud.

6. tund: Püsililled ja suvelilled. Jätkame püsililledega ja uurime suvelillede hingeelu, et nad sügiskülmadeni vastu peaks ning mida kasutada talvel lillekastides. Taimede kasvutingimused, pisut lõikamisest, haigustest ja kahjuritest.

Kursuse materjalid

Okaspuud:Lehtpuud ja põõsad:
Happelembesed taimed:Roosid:
Püsililled:Suvelilled: