Koduaia tarbe- ja iluaed

Õpime kuidas hoolitseda taimede eest (taimekaitse ja väetamine) ja mõningaid kujundamise teadmisi, et iga taim leiaks sobiva kasvukoha ja hea naabri.

Fooksuses on enamlevinud dekoratiivsed puud, põõsad ja püsililled koduaias.

Juhendaja Eneli Käger on lõpetanud 1985.a. Jäneda Sovhoostehnikumi agronoom-maastikukujunduse eriala. Viimased 12 aastat töötanud Substral®i aianduskonsultandina. Aastatega avaldanud erinevaid aianduslike artikleid ajakirjanduses. 2007 „Suur perenaise käsiraamat“ aiapoole autor, 2015 ilmunud raamat “Siin ja sealpool aknalauda“, 2017 aiavihik „Muld aias“.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Kursus toimub sügisel 2019
Maht:
6 x 2h
Juhendaja:
Eneli Käger
Hind:
109 € / 92,65 €
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Tiiu Paas 615 5162 / 5548856 tiiu@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Koduaeda sobivad okaspuud ja hapulembesed taimed (rodod, mustikad, hortensiad jt). Pisut sobivas mõõdus okaspuid, nende lõikamine, istutamine, haigused ja kahjurid. Mida tähendab mulla pH ja kuidas seda mõõta. Hapulembeste taimede peenra rajamisest ja väetamisest. Midad pidada silmas taimede valikul.
2. ja 3. tund: Roosid ja püsililled – liigid, hooldus, katmised. Taimed varju ja päikesesse. Rooside ja püsilillede haigused ja kahjurid. Millised köögiviljad sobivad lillepeenrasse.
4. ja 5. tund: Koduaeda sobivad lehtpuud ja põõsad. Tutvume väikesemõõduliste lehtpuude ja põõsastega sh viljapuude ja marjapõõsastega. Kes kuhu ja mida arvestaa nende hooldusel – haigused, kahjurid, lõikamine.
6. tund: Muru, suvelilled, aed kastides. Mida teha ja millal. Kuidas saada hakkama köögivilja kasvatamisega kastides ja pottides. Kastmisest, haigustest ja kahjuritest.

Kursuse materjalid

Okaspuud:Lehtpõõsad:
Hapulembesed:Roosid:
Püsililled:Püsililled, muru, suvelilled: