Kalli Kalde graafika näitus „Päikesetuul”

Näitus on avatud 13. jaanuarist – 11. veebruarini 2018 Õpetajate Maja galeriis. Päikesetuuleks nimetatakse laetud osakeste voogu, mis vabaneb Päikese pealmisest atmosfäärikihist. Eesti esimesel kosmosesateliidil ESTCube-1 oli teaduslik siht katsetada elektrilist päikesepurje. Selle näituse litograafia ja fotopolümer tehnikas graafikatööd ongi inspireeritud Eesti esimese kosmosesateliidi ESTCube-1 loomisest ja üleslennust. Iga leiutaja suur kosmoselend saab alguse paberlennuki… Loe rohkem »

Tajumängud

Näitusel osalevad Jaak Kikas, Jan Grau ja Indrek Aija. Näitus “Tajumängud” esitleb valitud fotokunstnike loomingut, mis mängib suuremal või vähemal määral tajunihestuste ja visuaalsete kujundite peegeldustega. Fotokunsti sünnihetkel imetleti fotot, kui kõige võimsamat ja objektiivsemat reaalsuse jäädvustamise vahendit. Elizabeth Eastlake, kes oli üks esimestest fotokunstist kirjutajatest, võrdleb oma 1857. a ilmunud essees foto võimalusi Rembrandti… Loe rohkem »

Maalinäitus Võluv Virumaa – Heli Mänd

Õpetajate päeva puhul avame 3. oktoobril kell 16:30 Heli Männi maalinäituse „Võluv Virumaa“. Õpetajate Maja galeriis eksponeerime Tallinna Arte Gümnaasiumi kunstiõpetaja Heli Männi õlimaale Ida–Virumaa looduskaunitest kohtadest. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni E-R kell 9.00-17.30 Tallinna Õpetajate Maja kunstigaleriis. Tulevikus saab sellest loodetavasti ilus traditsioon, et õpetajate päeval saavad avada traditsioonilist aastanäitust valitud pedagoogid Õpetajate… Loe rohkem »

Toomas Altnurme maalinäitus “Taevamanna”

Näitus “Taevamanna” on esimene näitus plaanitavast näituste sarjast ,,Tühjad Maastikud,, kus kuraator on võtnud eesmärgiks uurida ja analüüsida maastiku nii öelda varjatud poolt, mitmekesisust, tuues esile alternatiivsete maastike vormid. Looduslikku elukeskkonna iseloomustamisel võib seda liigitada mitmeti. Loodusgeograafias eristatakse maastike kuid maastik pole ainult füüsilis-geograafiline kategooria, tähtis on et teda tajutakse iga hetk, igas paigas oma… Loe rohkem »

Maria Viidalepa padjanäitus “33 sammu”

5. juulil 2017 kell 17.00 avab Maria Viidalepp Õpetajate Maja galeriis näituse “33 Sammu”. Näitusel on dekoratiivpadjad Viidalepa illustratsioonidega raamatule “Minu väga hea aasta” (Kaisi Kask, 2014). Lisaks patjadele on võimalus tutvuda ka raamatuga ning avamise päeval ka autoritega. Näitus jääb avatuks kuni 31. juulini. Kõik 33 illustratsiooni on tellimus Kaisi Kase inspiratsiooniraamatule “Minu väga… Loe rohkem »

Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäituse “Punkt Värv Pind”

Gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäitus “Punkt Värv Pind” Esmaspäeval, 02. jaanuaril 2017 kell 18 avatakse Õpetajate Majas gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i näitus “Punkt Värv Pind”. Kunstniku järjekorras 27. näitusel eksponeeritakse ülevaadet suuremõõtmelistest gobeläänidest, millest osa on leidnud püsiva kodu erinevates Eesti riigiasutustes ja era-kollektsioonides. Näituse erinevaid osasid on varem eksponeeritud mitmetel rahvusvahelistel näitustel Pariisist Kyotoni…. Loe rohkem »

Aleksander Lefbardi maalide näitus “Vaade maailmast maailma”

Novembris toimub Tallinna Õpetaja Majas (Raekoja plats 14) Aleksandri Lefbardi isikunäitus “Vaade maailmast maailma”, kus kunstnik esitleb umbes 20 maali. Näitusel on eksponeeritud ka uued ja eksperimentaalsed maalid sarjast “Uus Sakraalus”. Aleksander Lefbard pakub näituse külastajale võimalust näha tema maailma nii, nagu ta vaataks kunstniku silmadega ja läbi kunstniku maailma. See on uus maailm, mille sügavusse viib kunstnik vaataja ja läbi mille annab… Loe rohkem »

Eesti Maalikunstnike Liidu näitus “Tõe ja õiguse inimesed”

EMKL näitus “TÕE ja ÕIGUSE INIMESED” Koostaja ja kujundaja: kunstnik Tiina Tammetalu /Imaginaarne Muuseum/. Näituse presentatsioon: neljapäeval, 13. oktoobril kell 18.00 – 20.00. Oodatud on kõik huvilised ja Tammsaare-sõbrad! Õpetajate Maja Galerii, Raekoja plats 14, Tallinn Näitus on pühendatud A. H. Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa juubelile – Eesti kirjanduse suurteose I osa ilmumisest… Loe rohkem »

Lilian Mosolaineni maalide näitus „Vaigista mu süda“

3. juulil avati Tallinna Õpetajate Maja Kunstigaleriis (Raekoja plats 14) Eesti kunstniku Lilian Mosolaineni õlimaalide näitus. Kunstiteadlane Mirjam Peil on Mosolaineni loomingu kohta öelnud nii: “Lilian Mosolainen tuli kunstiellu 1980. aastate lõpu uusekspressionismi lainega, Rühm T algtuumikus. Erinevalt kaaslastest, kes ekspressionismi vaid etapina läbi proovisid, leidis Mosolainen, et selle perspektiivse arengutee intensiivne väljenduslikkus on talle… Loe rohkem »

Rein Meresaare ja Filipp Kazaki maalide näitus „Vana Tallinn läbi kahe kunstniku silmade“

Rein Meresaar ütleb, et kahe kunstniku näituse korraldamise idee kujunes ajendatuna kunstifestivalist ’’Tallinna kunstituuled’’. Festival toimub sellel aastal juba kolmandat korda. Möödunud aastal osales ka Meresaare sõber ja noor kunstnik Peterburist Filipp Kazak. Filipp Kazak on sündinud 1976. a toonases Leningradis. Maalikunst ja poeesia on ümbritsenud teda juba varasest noorusest. Tema loomingu peamiseks omapäraks on… Loe rohkem »

Siima Shkop´i plakat – kuraator Tiina Tammetalu

Imaginaarne Muuseum esitab: Elav Klassika, graafiline disainer SIIMA SHKOP kuraator Tammetalu Avamine 02. veebruar, kell 17.30 Eesti Kujundusgraafikute Liidu eakaima autori (95), legendaarse illustraatori ja plakatisti Siima Shkopi näitus Tallinna Raekoja platsil Õpetajate Maja Galeriis keskendub Siima Shkopi kõige varasemale plakatiloomele eelmise sajandi 40ndate keskelt 50ndate lõpuni. Pea kolmveerandsajandi tagune, aga inspireerivalt värske ja jõuline… Loe rohkem »

Dmytro Dobrovolsky maalide näitus

Dmytro Dobrovolsky on Ukraina maalikunstnik. Ta on sündinud 1968. aastal Kiievis ja lõpetanud Ukraina Kunstiakadeemia 1994. aastal ning 1998. aastast on ta Ukraina Kunstnike Liidu liige. Kunstnik on osalenud mitmetel Ukraina ja rahvusvahelistel näitustel, edukalt korraldanud isikunäitusi Suurbritannias ja Eestis. Ta on saanud mitmeid diplomeid ja tunnistusi rahvusvahelistelt ning riiklikelt näitustelt ja festivalidelt. Tema maalid on… Loe rohkem »

Näitus „Materjalist välja. Nahakunstnik maalib ja joonistab“

Näitusel esitlevad nahakunstnikud oma loomingut, mis ei ole otseselt seotud nende erialaga. Väljas on akvarell-, õli- ja siidimaale ning pliiatsi- ja tushijoonistusi, samuti autoritehnikas töid. Iga nahakunstnik on kunagi alustanud joonistamisest ja maalimisest. Eriala valikuga on tähelepanu keskendunud rohkem materjalile, milles töötatakse. Aga nagu käesoleval näitusel näha, on paljudele nahakunstnikele jäänud maalimine ja joonistamine meelistegevuseks…. Loe rohkem »

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor disaini üliõpilaste lõputööde näitus Ü-Di+

Alates neljapäevast, 4. juunist on Tallinna Õpetajate Maja galeriis vaadata viies iga-aastane Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor (EEK) Loomemajanduse õppetooli disaini üliõpilaste lõputööde näitus Ü-Di+. Nüüdseks viis õppeaastat mööda riiki liikuv ja pidevalt muutuv Ü-Di (üliõpilasdisain) näituste sari esitleb üliõpilaste tööde paremikku. Selle sarja krooniks on iga õppeaasta lõpus näitus ÜDi+, mis koosneb üliõpilaste parimatest lõputöödest. Nagu heaks… Loe rohkem »

Avo Paistiku mälestusnäitus

Avo Paistik sündis 21. aprillil 1936. aastal. Ta oli tuntud ja tunnustatud eesti maalikunstnik, graafik, karikaturist, joonisfilmide režissöör ja pastor. Pikki aastaid töötas ta Tallinnfilmi Joonistusfilmis. Avo Paistiku tuntumad animafilmid on “Lend”, “Tolmuimeja”, “Klaabu”, “Klaabu, Nipi ja tige kala”, ” Klaabu kosmoses”, “Naksitrallid” ja “Naksitrallid II”. Paistiku loodud tegelaskuju Klaabu on jõudnud ka teistesse kunstivormidesse,… Loe rohkem »

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor disaini õppejõudude loomingu näitus

Reedest, 6. märtsist on Tallinnas Õpetajate Majas (Raekoja plats 14) avatud Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor (EEK) Loomemajanduse õppesuuna disaini õppejõudude loomingu näitus “Kaleidoskoop 4″. Aastal 2012 alguse saanud tava järgi näitame loomingut ka neilt, kelle käe all vormuvad tulevased sisekujundajad, rõivadisainerid ja graafilised disainerid. Loominguline rõõm ja tegemise lust on kui kaleidoskoobis aeg-ruumiti vahelduv klaaspärlimäng. Sellest… Loe rohkem »

Gennadi Kurlenkovi personaalnäitus ’’Subjektiivne reaalsus’’

Kunstnik on sündinud 1954. aastal Valgevenes. Kunstihariduse on ta omandanud Leningradi Herzeni nimelises Pedagoogilises Instituudis kunstigraafika osakonnas. 1991. aastast on ta Narva Kunstikooli direktor. 2006. aastast ka Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Personaalnäitustega on ta esinenud Narvas, Ahtmes, Sillamäel, Rakveres, Tartus. Tema töid on nii erakollektsioonides kui muuseumides Eestis, Venemaal, Valgevenes, Soomes, Saksamaal, Rootsis, Prantsusmaal ja… Loe rohkem »

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor disaini õppejõudude loomingu näitus “Kaleidoskoop 3”

Juulikuus on Tallinnas Õpetajate Majas vaadata Eesti Ettevõtluskõrgkooli (EEK) Loomemajanduse õppetooli disaini suuna õppejõudude loomingu näitus “Kaleidoskoop 3″. Tegemist on kolmandat aastat kestva tavaga näidata ka nende loomingut, kelle käe all vormuvad tulevased graafilised didainerid, sisekujundajad, rõivadisainerid. Parim õppejõud on ennast arendav õppejõud – nii on ka nende looming justkui kaleidoskoobis aeg-ruumiti vahelduv klaaspärlimäng. Sellest… Loe rohkem »

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor disaini lõputööde näitus Ü-Di+

Alates esmaspäevast, 2. juunist on Tallinna Õpetajate Maja galeriis vaadata neljas iga-aastane Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor (EEK) Loomemajanduse õppetooli disaini üliõpilaste lõputööde näitus Ü-Di+. Nüüdseks neli õppeaastat mööda riiki liikuv ja pidevalt muutuv Ü-Di (üliõpilasdisain) näituste sari esitleb üliõpilaste tööde paremikku. Selle sarja krooniks on iga õppeaasta lõpus näitus ÜDi+, mis koosneb üliõpilaste parimatest lõputöödest. Nagu… Loe rohkem »

Lev Vassiljevi juubelinäitus ,,Visioon“

Tänavu 80. juubelit tähistav Lev Vassiljev on sündinud 1929. aastal Tuulas inseneri perekonnas. Pärast õpinguid Moskva kunstikeskkoolis siirdus ta Tallinna, kus õppis ERKIS aastast 1950 ja lõpetas õpingud 1956 skulptuuri erialal. Tema õppejõududeks olid tuntud vanema põlvkonna eesti skulptorid nagu Enn Roos, Aleksander Kaasik, August Vomm jt. Paralleelselt skulptori haridusega omandas Lev Vassiljev ka hea… Loe rohkem »