Tajumängud

Näitusel osalevad Jaak Kikas, Jan Grau ja Indrek Aija. Näitus “Tajumängud” esitleb valitud fotokunstnike loomingut, mis mängib suuremal või vähemal määral tajunihestuste ja visuaalsete kujundite peegeldustega. Fotokunsti sünnihetkel imetleti fotot, kui kõige võimsamat ja objektiivsemat reaalsuse jäädvustamise vahendit. Elizabeth Eastlake, kes oli üks esimestest fotokunstist kirjutajatest, võrdleb oma 1857. a ilmunud essees foto võimalusi Rembrandti… Loe rohkem »

Mare Iknojani näitus augustis

Kahe fotoraamatu autor ja usin loodusfotograaf Mare Iknojan on seekord üllatamas vaatajat abstraksete kujunditega, ning üllatavalt rohkete värvivarjunditega mis tekkivad taevas valgusemängu saatel. Näitus ,,Pilvede abstraktne kunst,, pakkub nii avastamisrõõmu kui hurmavat taeva draamat. Eksponeeritud tööde seast leidub nii tugevaid värve ja varjundeid kui ka pehmemaid ja pastelsemaid toone oma kõrval ja alatoonidega. Antud näituse… Loe rohkem »

Toomas Altnurme maalinäitus “Taevamanna”

Näitus “Taevamanna” on esimene näitus plaanitavast näituste sarjast ,,Tühjad Maastikud,, kus kuraator on võtnud eesmärgiks uurida ja analüüsida maastiku nii öelda varjatud poolt, mitmekesisust, tuues esile alternatiivsete maastike vormid. Looduslikku elukeskkonna iseloomustamisel võib seda liigitada mitmeti. Loodusgeograafias eristatakse maastike kuid maastik pole ainult füüsilis-geograafiline kategooria, tähtis on et teda tajutakse iga hetk, igas paigas oma… Loe rohkem »

Maria Viidalepa padjanäitus “33 sammu”

5. juulil 2017 kell 17.00 avab Maria Viidalepp Õpetajate Maja galeriis näituse “33 Sammu”. Näitusel on dekoratiivpadjad Viidalepa illustratsioonidega raamatule “Minu väga hea aasta” (Kaisi Kask, 2014). Lisaks patjadele on võimalus tutvuda ka raamatuga ning avamise päeval ka autoritega. Näitus jääb avatuks kuni 31. juulini. Kõik 33 illustratsiooni on tellimus Kaisi Kase inspiratsiooniraamatule “Minu väga… Loe rohkem »

Bastor Studio maalinäitus „Lummus“

Näitus „LUMMUS“ lubab rõõmustada lõpmatuse ja ammendamatuse üle, need võimalused avanevad igaühele kes otsustab improviseerida. Meie maitsed ja kired muutuvad ning meie meisterlikkus areneb, kuid just mitme tehnika ühendamine aitab meil väljendada oma isikupära. Lapsepõlves seadsime vaevata ühele pildile kõik mis jättis mingigi jälje paberile. Täiskasvanuks saades ja oma inspiratsiooni järgides pole me kaotanud muutuva… Loe rohkem »

Aleksander Lefbard’i maalide näitus “Kaksikute tähtkuju”

Aprillis esitleme Aleksander Lefbardi maale. Aleksander Lefbard on maalikunstnik ja arvutigraafik, kes maalib impressionismile lähedases stiilis. Ta jagab oma maailmatunnetust läbi valguse, tunnete ja emotsioonide mängu. Ta eksperimenteerib oma lemmikmotiividega, milleks on linnavaated ja naise kuju. Kunstnikule pakuvad huvi maalikunsti ajalugu, ajaloos tuntud kunstnike maalitehnikad. Samaaegselt on ta avatud uutele ja kaasaegsetele ideedele, tänapäevastele väljendustele… Loe rohkem »

Dmitry Dobrovolsky ja Nina Dobrovolska maalide ning graafika näitus

Dmitry Dobrovolsky Nina Dobrovolska Dmitry Dobrovolsky on Ukraina maalikunstnik. Ta on sündinud 1968. aastal Kiievis ja lõpetanud Ukraina Kunstiakadeemia 1994. aastal. 1998. aastast on ta Ukraina Kunstnike Liidu liige. Ta on osalenud mitmetel Ukraina ja rahvusvahelistel näitustel, edukalt korraldanud isikunäitusi Suurbritannias ja Eestis. Ta on saanud mitmeid diplomeid ja tunnistusi rahvusvahelistelt ning riiklikelt näitustelt ja festivalidelt. Tema… Loe rohkem »

Kaja Ilvese akrüül- ja akvarellimaalide näitus

Kaja Ilves Kaja Ilves on sündinud 17. novembril 1960. aastal. Kunsti õppimist alustas ta Tartus, kus tema kujuneva kunstnikukäekirja üheks olulisemaks mõjutajaks sai Pallase koolkonna üks silmapaistvamatest esindajatest Silvia Jõgever. Kaja maalidesse on sellest jäänud oma jälg. Õpingud jätkusid Tartu Kunstikoolis kujutava kunsti aladel. 1987. aastal lõpetas ta tollase ERKI disaini eriala. Näitustel osaleb ta juba… Loe rohkem »

Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäituse “Punkt Värv Pind”

Gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäitus “Punkt Värv Pind” Esmaspäeval, 02. jaanuaril 2017 kell 18 avatakse Õpetajate Majas gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i näitus “Punkt Värv Pind”. Kunstniku järjekorras 27. näitusel eksponeeritakse ülevaadet suuremõõtmelistest gobeläänidest, millest osa on leidnud püsiva kodu erinevates Eesti riigiasutustes ja era-kollektsioonides. Näituse erinevaid osasid on varem eksponeeritud mitmetel rahvusvahelistel näitustel Pariisist Kyotoni…. Loe rohkem »

“Kodu Kauniks 2015” võistlusel auhinnatud tööde esitlusnäitus

Võistluse Kodu Kauniks 2016 võitjad on selgunud; Aasta kodu on Koplis, Aasta aed Luual. Teisipäeval, 29. novembril kl 12 toimus Tallinna Õpetajate Majas võistluse Kodu Kauniks 2016 pidulik lõpetamine. Kuulutati välja AASTA KODU ja AASTA AIA tiitlid: aasta kodu koos 2500 euroga Swedbankilt läks Tallinnasse, Karin Jürisalu ja Siim Tarvise julgele, isikupärasele ja elegantsele kodule;… Loe rohkem »

Ilona Matsoni näitus „Unenägude läbipaistvad piirid“

Ma pean looma oma maailma mõistmise süsteemi, et mitte muutuda teiste süsteemide orjaks. William Blake (1757–1827) Öeldakse, et pole olemas paralleelset tegelikkust ega Imedemaad, aga selles, et unenägude maailm on olemas, olen ma täiesti kindel. See eksisteerib koos tegelikkusega ja sellel on oma seadused, millel ei ole midagi ühist tavapärase teaduse seadustega. Öeldakse, et pole… Loe rohkem »

Aleksander Lefbardi maalide näitus “Vaade maailmast maailma”

Novembris toimub Tallinna Õpetaja Majas (Raekoja plats 14) Aleksandri Lefbardi isikunäitus “Vaade maailmast maailma”, kus kunstnik esitleb umbes 20 maali. Näitusel on eksponeeritud ka uued ja eksperimentaalsed maalid sarjast “Uus Sakraalus”. Aleksander Lefbard pakub näituse külastajale võimalust näha tema maailma nii, nagu ta vaataks kunstniku silmadega ja läbi kunstniku maailma. See on uus maailm, mille sügavusse viib kunstnik vaataja ja läbi mille annab… Loe rohkem »

Eesti Maalikunstnike Liidu näitus “Tõe ja õiguse inimesed”

EMKL näitus “TÕE ja ÕIGUSE INIMESED” Koostaja ja kujundaja: kunstnik Tiina Tammetalu /Imaginaarne Muuseum/. Näituse presentatsioon: neljapäeval, 13. oktoobril kell 18.00 – 20.00. Oodatud on kõik huvilised ja Tammsaare-sõbrad! Õpetajate Maja Galerii, Raekoja plats 14, Tallinn Näitus on pühendatud A. H. Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa juubelile – Eesti kirjanduse suurteose I osa ilmumisest… Loe rohkem »

Leila Nikonova siidimaalide näitus

LEILA NIKONOVA Leila, nagu kõik idamaised naised, oli sünnist saadik õpetatud looma imet. Tema imede ringis omas märkimisväärset kohta kunst. Ta on alati soovinud maalida ning oma lemmikteemasid leidis ta ümbritsevad loodusest. Need olid lilled oma iseäraliku värvide mölluga. Need olid viljapead ja õienupud, kas ehtsad või kujutlevad. Kui silmad ei suutnud leida õiget kuju, aitas… Loe rohkem »

Vilja Prometi maalide näitus „Merevärvid“

Augustikuus kutsume teid vaatama Vilja Prometi meremaalide näitust. Seekordne näitus koosneb mere-ja rannavaadetest, mis ongi kunstniku meelisteema. Meri võlub Vilja Prometit oma nüansirohkuse ja värvide mitmekesisuse poolest – alati muutuv, alati võluv. Seetõttu ongi näituse pealkirjaks ”Merevärvid”. Vilja Promet on sündinud ja kasvanud Viljandimaal. Armastuse mere vastu sai ta Tartu Kunstikooli lõputöid maalides Kihnus. Tartu… Loe rohkem »

Lilian Mosolaineni maalide näitus „Vaigista mu süda“

3. juulil avati Tallinna Õpetajate Maja Kunstigaleriis (Raekoja plats 14) Eesti kunstniku Lilian Mosolaineni õlimaalide näitus. Kunstiteadlane Mirjam Peil on Mosolaineni loomingu kohta öelnud nii: “Lilian Mosolainen tuli kunstiellu 1980. aastate lõpu uusekspressionismi lainega, Rühm T algtuumikus. Erinevalt kaaslastest, kes ekspressionismi vaid etapina läbi proovisid, leidis Mosolainen, et selle perspektiivse arengutee intensiivne väljenduslikkus on talle… Loe rohkem »

Rein Meresaare ja Filipp Kazaki maalide näitus „Vana Tallinn läbi kahe kunstniku silmade“

Rein Meresaar ütleb, et kahe kunstniku näituse korraldamise idee kujunes ajendatuna kunstifestivalist ’’Tallinna kunstituuled’’. Festival toimub sellel aastal juba kolmandat korda. Möödunud aastal osales ka Meresaare sõber ja noor kunstnik Peterburist Filipp Kazak. Filipp Kazak on sündinud 1976. a toonases Leningradis. Maalikunst ja poeesia on ümbritsenud teda juba varasest noorusest. Tema loomingu peamiseks omapäraks on… Loe rohkem »

Bastor Studio näitus „Häälega mõtisklus“

„Kunst ei ole täpsus, vaid viis mõelda ja väljendada iseennast.” Paul Signac (1863–1935) prantsuse neoimpressionist Igal kunstnikul on omapärane pilk, oma vaatenurk samadele ja igavestele teemadele: maailm, elu, loodus. Kõik osutub teabeks ajule ja häälega mõtiskluseks. Kõik maalinäituse „Häälega mõtisklus” osalejad on Bastor Studio õpilased. Nad on elust inspireeritud kunstnikud, võidukalt siirad ja oma tõekspidamistega. Mõnele nendest on… Loe rohkem »

Mirjam Mölder-Mikfelti maalide näitus „Elu embuses“

Mirjam Mölder-Mikfelti näituste külalised on öelnud, et tema maalidest kiirgab armastust, sedasama, mis kunstniku silmadeski särama lööb, kui temaga tema sensuaalsest maalikeelest ja maagilisest tunnetuslikust maailmapildist kõnelda. Maalimine viib kunstniku meditatiivsele tasandile, mis lubab kogeda loomise protsessi kui imetabast õnneseisundit. Intensiivne ja kirgas värvipalett kutsub vaatajaid tähistama Elu. Väge ja energiat loometööks käib autor ammutamas loodusest…. Loe rohkem »

Aleksander Lefbard maalide näitus “Videvik ja valgus”

“Ma võiks oma muusikat võrrelda valge valgusega, mis sisaldab kõiki värve. Ainult prisma võib jagada värvid ja teha nad nähtavaks, see prisma võiks olla kuulaja hing.” (Arvo Pärt) Näituse pealkiri on inspireeritud Henri Matisse loomingust. Henri Matisse arvates pole kunstnikul tarvis loodust „kopeerida”, vaid tuleb lasta tegelikkusel ennast mõjutada ja püüda mõju tulemusel tekkinud meeleolu väljendada…. Loe rohkem »