“Erinevad aga koos” “Different but Together”

“Erinevad aga koos” “Different but Together”   20.10.2018-20.11.2018 E-R 9.00-17.30   Art Network Co-operation Europe ehk lühidalt artnetco on korraldanud näitusi erinevates Euroopa riikides juba  üle 5 aasta. Selle aja sisse mahub 56 näitust, kus kokku on osalenud ligi 190 erinevatest rahvustest kunstnikku.   Kaks aastat tagasi alguse saanud näituste sari “Different but Together”, kus… Loe rohkem »

Tõnis Laanemaa Graafikanäitus

Näitus on avatud 08.10-19.10.2018 argipäeviti kell 9.00-17.30 Tallinna Õpetajate Maja galeriis. Tõnis Laanemaa on tuntud kunstiklassikuna, kes kuulub Eesti legendaarsesse avangardkunstnikke rühma ANK64. Ta on modernkunstiga tutvumise ja sõprussidemete loomise algatajaid ERKI I kursusel, olles Üliõpilaste Teadusliku Ühingu esimees. Näitusel on esitatud autori graafika (Lito, Ofort) parim looming aastast 1966 kuni 2017.    

Peeter Põld 140

Peeter Põllu 140. sünniaastapäevale pühendatud mälestusnäitus. Näitus on avatud 05.10-19.10.2018 argipäeviti kell 9.00-17.30 Tallinna Õpetajate Maja galeriis. Mälestusnäitus annab ülevaate Põllust kui erakordsest isikust ning tema väärikast elutööst. Eesti haridus- ja riigitegelast, teoloog Peeter Põldu (1878–1930) iseloomustavad märksõnad rahvuslus, ajakirjandus, poliitika, haridus, karskus ja usk. Peeter Põllu elutööks on oma rahva teenimine, osalemine omariikluse ülesehitusel… Loe rohkem »

„Graafika ilm“ Muhu Print 2018

Näitus „Graafika ilm“  14.09-04.10 Õpetajate Maja galeriis on avatud E-R 9.00-17.30. Kõrgrõhuala. Päikesepaisteline ilm, sajab parajalt vihma, kohati on päike pimestav, on äikeseoht. Muhu Prindil puhub valdavalt lõunakaare tuul 3-9 m/s, puhanguti 17 m/s. Õhutemperatuur on 21..26°C. Graafikud üle ilma said augustis neljandat aastat järjest kokku, et vahendada tehnilisi nippe ja vaadata, mis radadele kannab loovuse… Loe rohkem »

„Roerichi pakt. Ajalugu ja tänapäev“

Meil on suur rõõm tervitada Tallinna Õpetajate Majas rahvusvahelist kultuurilis-hariduslikku näituseprojekti „Roerichi pakt. Ajalugu ja tänapäev“, mida on eksponeeritud paljudes maailma riikides ja mis nüüd on jõudnud ka Eestisse. Rahvusvaheline Roerichite keskus käivitas projekti 2012. aastal UNESCO peakorteris Pariisis UNESCO patronaadi all, eesmärgiga tuletada meelde tuntud kunstniku ja teadlase Nikolai Roerichi silmapaistvat algatust, mis oli… Loe rohkem »

Mandalad ja mandalaväljad – aknad Puhtale Maale

Riina Grethiel Leppoja-Kaljusmaa 14. juuli – 14. august 2018 E-R 9.00 – 17.30 Tallinna Õpetajate Maja galeriis (Raekoja plats 14). Riina Grethieli näitused on aset leidnud Tallinnas kunagises, Tokko ja Arraku galeriis, Tallinna ja Tartu Kunstihoones, Moskva Kaasaegse Kunsti instituudis ja mujal. Näitusel on esitatud kunstniku viimaste aastate looming (segatehnika), pildid puhtast algolekust ehk ürgilma… Loe rohkem »

QBA maalinäitus “MAAILMA VAATED” 01.06.2018 – 30.06.2018

QBA Maalinäitus “Maailma vaated“ Esmakordselt eksponeeritava näituse keskmes on stiliseeritud linna- ja maastikumaal ja seda kunstnikule omases pastelses värvigammas ning poolabstraktses võtmes. Näitusel leiab maalilisi vaateid maailma eri paigust, mida kunstnik on viimaste aastate jooksul külastanud.  Vaadete  jäädvustamiseks on kasutatud visandeid, fotosid ja kohapeal maalitud eskiise, mis saavad oma viimase stiiliseerimise ja viimistluse kunstniku ateljees… Loe rohkem »

Fotonäitus “Kaukaasia Naised“

Pressi- ja dokumentaalfoto taustaga fotograafide valitud fotod toovad vaatajani läbi kolme erineva käekirja, kuid samal teemal kõneleva Põhja- Kaukaasia naise tänapäeva argielu puutepunkitd ümbritsevaga. Kabardino-Balkaaria fotograafide ühisnäitus. Näitusel osalevad Elina Karajeva, Aleksander Podva, Ahmat Baisijev. Näitust saab näha Õpetajate Maja galeriis kuni 31. maini.

Fotonäitus “Vöö kütkes”

Õpetaja Maja galerii seinu kaunistavad Tiiu Heinsoo ja Silver Pramanni fotonäitus “Vöö kütkes”. Näituse keskmes on rahvuslik vöö. Kuidas kõnetavad need vööd tänapäeva inimest? On need kammitsad endistest aegadest või hoopis inspiratsiooni allikaks? Rahvarõivaste vöömustrid on saanud rahvuslikkuse sümboliks. Vöödel ja paeltel oli lisaks tarbeesemena ka rituaal- ja kinkeesemetena kindel koht eesti rahvatraditsioonis, mille tõttu… Loe rohkem »

Kalli Kalde graafika näitus „Päikesetuul”

Näitus on avatud 13. jaanuarist – 11. veebruarini 2018 Õpetajate Maja galeriis. Päikesetuuleks nimetatakse laetud osakeste voogu, mis vabaneb Päikese pealmisest atmosfäärikihist. Eesti esimesel kosmosesateliidil ESTCube-1 oli teaduslik siht katsetada elektrilist päikesepurje. Selle näituse litograafia ja fotopolümer tehnikas graafikatööd ongi inspireeritud Eesti esimese kosmosesateliidi ESTCube-1 loomisest ja üleslennust. Iga leiutaja suur kosmoselend saab alguse paberlennuki… Loe rohkem »

Tajumängud

Näitusel osalevad Jaak Kikas, Jan Grau ja Indrek Aija. Näitus “Tajumängud” esitleb valitud fotokunstnike loomingut, mis mängib suuremal või vähemal määral tajunihestuste ja visuaalsete kujundite peegeldustega. Fotokunsti sünnihetkel imetleti fotot, kui kõige võimsamat ja objektiivsemat reaalsuse jäädvustamise vahendit. Elizabeth Eastlake, kes oli üks esimestest fotokunstist kirjutajatest, võrdleb oma 1857. a ilmunud essees foto võimalusi Rembrandti… Loe rohkem »

Maalinäitus Võluv Virumaa – Heli Mänd

Õpetajate päeva puhul avame 3. oktoobril kell 16:30 Heli Männi maalinäituse „Võluv Virumaa“. Õpetajate Maja galeriis eksponeerime Tallinna Arte Gümnaasiumi kunstiõpetaja Heli Männi õlimaale Ida–Virumaa looduskaunitest kohtadest. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni E-R kell 9.00-17.30 Tallinna Õpetajate Maja kunstigaleriis. Tulevikus saab sellest loodetavasti ilus traditsioon, et õpetajate päeval saavad avada traditsioonilist aastanäitust valitud pedagoogid Õpetajate… Loe rohkem »

Toomas Altnurme maalinäitus “Taevamanna”

Näitus “Taevamanna” on esimene näitus plaanitavast näituste sarjast ,,Tühjad Maastikud,, kus kuraator on võtnud eesmärgiks uurida ja analüüsida maastiku nii öelda varjatud poolt, mitmekesisust, tuues esile alternatiivsete maastike vormid. Looduslikku elukeskkonna iseloomustamisel võib seda liigitada mitmeti. Loodusgeograafias eristatakse maastike kuid maastik pole ainult füüsilis-geograafiline kategooria, tähtis on et teda tajutakse iga hetk, igas paigas oma… Loe rohkem »

Maria Viidalepa padjanäitus “33 sammu”

5. juulil 2017 kell 17.00 avab Maria Viidalepp Õpetajate Maja galeriis näituse “33 Sammu”. Näitusel on dekoratiivpadjad Viidalepa illustratsioonidega raamatule “Minu väga hea aasta” (Kaisi Kask, 2014). Lisaks patjadele on võimalus tutvuda ka raamatuga ning avamise päeval ka autoritega. Näitus jääb avatuks kuni 31. juulini. Kõik 33 illustratsiooni on tellimus Kaisi Kase inspiratsiooniraamatule “Minu väga… Loe rohkem »

Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäituse “Punkt Värv Pind”

Gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäitus “Punkt Värv Pind” Esmaspäeval, 02. jaanuaril 2017 kell 18 avatakse Õpetajate Majas gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i näitus “Punkt Värv Pind”. Kunstniku järjekorras 27. näitusel eksponeeritakse ülevaadet suuremõõtmelistest gobeläänidest, millest osa on leidnud püsiva kodu erinevates Eesti riigiasutustes ja era-kollektsioonides. Näituse erinevaid osasid on varem eksponeeritud mitmetel rahvusvahelistel näitustel Pariisist Kyotoni…. Loe rohkem »

Aleksander Lefbardi maalide näitus “Vaade maailmast maailma”

Novembris toimub Tallinna Õpetaja Majas (Raekoja plats 14) Aleksandri Lefbardi isikunäitus “Vaade maailmast maailma”, kus kunstnik esitleb umbes 20 maali. Näitusel on eksponeeritud ka uued ja eksperimentaalsed maalid sarjast “Uus Sakraalus”. Aleksander Lefbard pakub näituse külastajale võimalust näha tema maailma nii, nagu ta vaataks kunstniku silmadega ja läbi kunstniku maailma. See on uus maailm, mille sügavusse viib kunstnik vaataja ja läbi mille annab… Loe rohkem »

Eesti Maalikunstnike Liidu näitus “Tõe ja õiguse inimesed”

EMKL näitus “TÕE ja ÕIGUSE INIMESED” Koostaja ja kujundaja: kunstnik Tiina Tammetalu /Imaginaarne Muuseum/. Näituse presentatsioon: neljapäeval, 13. oktoobril kell 18.00 – 20.00. Oodatud on kõik huvilised ja Tammsaare-sõbrad! Õpetajate Maja Galerii, Raekoja plats 14, Tallinn Näitus on pühendatud A. H. Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa juubelile – Eesti kirjanduse suurteose I osa ilmumisest… Loe rohkem »

Lilian Mosolaineni maalide näitus „Vaigista mu süda“

3. juulil avati Tallinna Õpetajate Maja Kunstigaleriis (Raekoja plats 14) Eesti kunstniku Lilian Mosolaineni õlimaalide näitus. Kunstiteadlane Mirjam Peil on Mosolaineni loomingu kohta öelnud nii: “Lilian Mosolainen tuli kunstiellu 1980. aastate lõpu uusekspressionismi lainega, Rühm T algtuumikus. Erinevalt kaaslastest, kes ekspressionismi vaid etapina läbi proovisid, leidis Mosolainen, et selle perspektiivse arengutee intensiivne väljenduslikkus on talle… Loe rohkem »

Rein Meresaare ja Filipp Kazaki maalide näitus „Vana Tallinn läbi kahe kunstniku silmade“

Rein Meresaar ütleb, et kahe kunstniku näituse korraldamise idee kujunes ajendatuna kunstifestivalist ’’Tallinna kunstituuled’’. Festival toimub sellel aastal juba kolmandat korda. Möödunud aastal osales ka Meresaare sõber ja noor kunstnik Peterburist Filipp Kazak. Filipp Kazak on sündinud 1976. a toonases Leningradis. Maalikunst ja poeesia on ümbritsenud teda juba varasest noorusest. Tema loomingu peamiseks omapäraks on… Loe rohkem »

Siima Shkop´i plakat – kuraator Tiina Tammetalu

Imaginaarne Muuseum esitab: Elav Klassika, graafiline disainer SIIMA SHKOP kuraator Tammetalu Avamine 02. veebruar, kell 17.30 Eesti Kujundusgraafikute Liidu eakaima autori (95), legendaarse illustraatori ja plakatisti Siima Shkopi näitus Tallinna Raekoja platsil Õpetajate Maja Galeriis keskendub Siima Shkopi kõige varasemale plakatiloomele eelmise sajandi 40ndate keskelt 50ndate lõpuni. Pea kolmveerandsajandi tagune, aga inspireerivalt värske ja jõuline… Loe rohkem »