Linlased, mesilased ja mina

“Homes or graves” / “Kodud või hauad” Näitus-installatsioon  7.6.-27.6.2019 Linlased, mesilased ja mina. Kuidas kujundatakse inimeste ja mesilaste vahelisi suhteid linnakeskonnas? Jordaania päritolu zooantropoloog ja dokumentalist Sari Sari esitleb oma Tallinna Ülikooli lõputöö raames väljapanekut mesilaste ja inimeste vahelisest suhtest linnakeskkonas.  Visuaalne osa uurimusest kujutab endast installatsiooni (“Homes or graves” / “Kodud või hauad”) viidates… Loe rohkem »

Aleksander Lefbardi maalide näitus “Värvimosaiik. Vormi harmoonia.”

Aleksander Lefbardi maalide näitus “Värvimosaiik. Vormi harmoonia.” Aleksander Lefbardi personaalnäitus toob vaatajani uued elamused ja hinge sügavused. Nagu alati, sisaldab tema looming ka ootamatusi ja üllatusi. Kunstniku uued ideed ja tööd rõhutavad ning sisaldavad gootipärase kunsti sugemeid, kus valitses romantiliste tunnete kultus, väljendades kunstniku sisemaailma ja emotsioone, mitte kopeerides vaid välist. Kunstnik otsib oma hinge… Loe rohkem »

Georgi Šiškin “Vene unenäod”

45 aastat loomingulist tegevust Näitus on avatud 18. veebruarist – 31. märtsini 2019. Õpetajate Maja galerii on avatud E-R 09.00-18.00 Georgi Šiškin – vene kunstik, maalide kollektsiooni “Vene unenäod” autor, kaasaegse portree meister sündis 25. jaanuaril 1948 Sverdlovskis (Jekaterinburgis) muusiku (viiuldaja) perekonnas. Ta kasvas üles oma vanavanemate majas, kus säilitati ennerevolutsioonilist elustiili. Kuue aastaselt õppis… Loe rohkem »

Fotonäitus “Kailaši fenomen”

Fotonäitus “Kailaši fenomen“ 8. jaanuarist – 11. veebruarini 2019 Sergei Balalaev, Galina Kotovskaya, Aleksandr Titov 2005-2013. aastatel Kailaši mäe (Tiibet) piirkonda toimunud ekspeditsioonide materjalide põhjal Hinduismis, budismis, bönis ja džainismis on Kailaši traditsiooniliselt peetud ilmutuskohaks, universumi keskuseks, elu allikaks, taevateeks, jumalate templiks. Tiibetlased nimetavad Kailaši mäge – Kang Rinpoche, mis tähendab “lumekalliskivi”. Ümar, peaaegu sümmeetriline… Loe rohkem »

„TEMET NOSCE ehk tunne iseennast”

    „TEMET NOSCE ehk tunne iseennast” Studio 22 näitus Tallinna Õpetajate Maja Kunstigaleriis Näitus on avatud  22.11.2018- 12.19.2019   E-R 9.00-17.30   Osalejad:   Eva Vint, Evar Riitsaar, Ingrid Järv, Jaak Johanson, Jaak Saks, Marge Laast, Marge Viirg, Mauri Gross, Martin Vällik, Rainer Kurm, Raini Laide, Riina Grethiel Leppoja-Kaljusmaa, Sven-Erik Stamberg, Tõnis Vint   Temet… Loe rohkem »

“Erinevad aga koos” “Different but Together”

“Erinevad aga koos” “Different but Together”   20.10.2018-20.11.2018 E-R 9.00-17.30   Art Network Co-operation Europe ehk lühidalt artnetco on korraldanud näitusi erinevates Euroopa riikides juba  üle 5 aasta. Selle aja sisse mahub 56 näitust, kus kokku on osalenud ligi 190 erinevatest rahvustest kunstnikku.   Kaks aastat tagasi alguse saanud näituste sari “Different but Together”, kus… Loe rohkem »

Tõnis Laanemaa Graafikanäitus

Näitus on avatud 08.10-19.10.2018 argipäeviti kell 9.00-17.30 Tallinna Õpetajate Maja galeriis. Tõnis Laanemaa on tuntud kunstiklassikuna, kes kuulub Eesti legendaarsesse avangardkunstnikke rühma ANK64. Ta on modernkunstiga tutvumise ja sõprussidemete loomise algatajaid ERKI I kursusel, olles Üliõpilaste Teadusliku Ühingu esimees. Näitusel on esitatud autori graafika (Lito, Ofort) parim looming aastast 1966 kuni 2017.    

Peeter Põld 140

Peeter Põllu 140. sünniaastapäevale pühendatud mälestusnäitus. Näitus on avatud 05.10-19.10.2018 argipäeviti kell 9.00-17.30 Tallinna Õpetajate Maja galeriis. Mälestusnäitus annab ülevaate Põllust kui erakordsest isikust ning tema väärikast elutööst. Eesti haridus- ja riigitegelast, teoloog Peeter Põldu (1878–1930) iseloomustavad märksõnad rahvuslus, ajakirjandus, poliitika, haridus, karskus ja usk. Peeter Põllu elutööks on oma rahva teenimine, osalemine omariikluse ülesehitusel… Loe rohkem »

„Graafika ilm“ Muhu Print 2018

Näitus „Graafika ilm“  14.09-04.10 Õpetajate Maja galeriis on avatud E-R 9.00-17.30. Kõrgrõhuala. Päikesepaisteline ilm, sajab parajalt vihma, kohati on päike pimestav, on äikeseoht. Muhu Prindil puhub valdavalt lõunakaare tuul 3-9 m/s, puhanguti 17 m/s. Õhutemperatuur on 21..26°C. Graafikud üle ilma said augustis neljandat aastat järjest kokku, et vahendada tehnilisi nippe ja vaadata, mis radadele kannab loovuse… Loe rohkem »

„Roerichi pakt. Ajalugu ja tänapäev“

Meil on suur rõõm tervitada Tallinna Õpetajate Majas rahvusvahelist kultuurilis-hariduslikku näituseprojekti „Roerichi pakt. Ajalugu ja tänapäev“, mida on eksponeeritud paljudes maailma riikides ja mis nüüd on jõudnud ka Eestisse. Rahvusvaheline Roerichite keskus käivitas projekti 2012. aastal UNESCO peakorteris Pariisis UNESCO patronaadi all, eesmärgiga tuletada meelde tuntud kunstniku ja teadlase Nikolai Roerichi silmapaistvat algatust, mis oli… Loe rohkem »

Mandalad ja mandalaväljad – aknad Puhtale Maale

Riina Grethiel Leppoja-Kaljusmaa 14. juuli – 14. august 2018 E-R 9.00 – 17.30 Tallinna Õpetajate Maja galeriis (Raekoja plats 14). Riina Grethieli näitused on aset leidnud Tallinnas kunagises, Tokko ja Arraku galeriis, Tallinna ja Tartu Kunstihoones, Moskva Kaasaegse Kunsti instituudis ja mujal. Näitusel on esitatud kunstniku viimaste aastate looming (segatehnika), pildid puhtast algolekust ehk ürgilma… Loe rohkem »

QBA maalinäitus “MAAILMA VAATED” 01.06.2018 – 30.06.2018

QBA Maalinäitus “Maailma vaated“ Esmakordselt eksponeeritava näituse keskmes on stiliseeritud linna- ja maastikumaal ja seda kunstnikule omases pastelses värvigammas ning poolabstraktses võtmes. Näitusel leiab maalilisi vaateid maailma eri paigust, mida kunstnik on viimaste aastate jooksul külastanud.  Vaadete  jäädvustamiseks on kasutatud visandeid, fotosid ja kohapeal maalitud eskiise, mis saavad oma viimase stiiliseerimise ja viimistluse kunstniku ateljees… Loe rohkem »

Fotonäitus “Kaukaasia Naised“

Pressi- ja dokumentaalfoto taustaga fotograafide valitud fotod toovad vaatajani läbi kolme erineva käekirja, kuid samal teemal kõneleva Põhja- Kaukaasia naise tänapäeva argielu puutepunkitd ümbritsevaga. Kabardino-Balkaaria fotograafide ühisnäitus. Näitusel osalevad Elina Karajeva, Aleksander Podva, Ahmat Baisijev. Näitust saab näha Õpetajate Maja galeriis kuni 31. maini.

Fotonäitus “Vöö kütkes”

Õpetaja Maja galerii seinu kaunistavad Tiiu Heinsoo ja Silver Pramanni fotonäitus “Vöö kütkes”. Näituse keskmes on rahvuslik vöö. Kuidas kõnetavad need vööd tänapäeva inimest? On need kammitsad endistest aegadest või hoopis inspiratsiooni allikaks? Rahvarõivaste vöömustrid on saanud rahvuslikkuse sümboliks. Vöödel ja paeltel oli lisaks tarbeesemena ka rituaal- ja kinkeesemetena kindel koht eesti rahvatraditsioonis, mille tõttu… Loe rohkem »

Kalli Kalde graafika näitus „Päikesetuul”

Näitus on avatud 13. jaanuarist – 11. veebruarini 2018 Õpetajate Maja galeriis. Päikesetuuleks nimetatakse laetud osakeste voogu, mis vabaneb Päikese pealmisest atmosfäärikihist. Eesti esimesel kosmosesateliidil ESTCube-1 oli teaduslik siht katsetada elektrilist päikesepurje. Selle näituse litograafia ja fotopolümer tehnikas graafikatööd ongi inspireeritud Eesti esimese kosmosesateliidi ESTCube-1 loomisest ja üleslennust. Iga leiutaja suur kosmoselend saab alguse paberlennuki… Loe rohkem »

Tajumängud

Näitusel osalevad Jaak Kikas, Jan Grau ja Indrek Aija. Näitus “Tajumängud” esitleb valitud fotokunstnike loomingut, mis mängib suuremal või vähemal määral tajunihestuste ja visuaalsete kujundite peegeldustega. Fotokunsti sünnihetkel imetleti fotot, kui kõige võimsamat ja objektiivsemat reaalsuse jäädvustamise vahendit. Elizabeth Eastlake, kes oli üks esimestest fotokunstist kirjutajatest, võrdleb oma 1857. a ilmunud essees foto võimalusi Rembrandti… Loe rohkem »

Maalinäitus Võluv Virumaa – Heli Mänd

Õpetajate päeva puhul avame 3. oktoobril kell 16:30 Heli Männi maalinäituse „Võluv Virumaa“. Õpetajate Maja galeriis eksponeerime Tallinna Arte Gümnaasiumi kunstiõpetaja Heli Männi õlimaale Ida–Virumaa looduskaunitest kohtadest. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni E-R kell 9.00-17.30 Tallinna Õpetajate Maja kunstigaleriis. Tulevikus saab sellest loodetavasti ilus traditsioon, et õpetajate päeval saavad avada traditsioonilist aastanäitust valitud pedagoogid Õpetajate… Loe rohkem »

Toomas Altnurme maalinäitus “Taevamanna”

Näitus “Taevamanna” on esimene näitus plaanitavast näituste sarjast ,,Tühjad Maastikud,, kus kuraator on võtnud eesmärgiks uurida ja analüüsida maastiku nii öelda varjatud poolt, mitmekesisust, tuues esile alternatiivsete maastike vormid. Looduslikku elukeskkonna iseloomustamisel võib seda liigitada mitmeti. Loodusgeograafias eristatakse maastike kuid maastik pole ainult füüsilis-geograafiline kategooria, tähtis on et teda tajutakse iga hetk, igas paigas oma… Loe rohkem »

Maria Viidalepa padjanäitus “33 sammu”

5. juulil 2017 kell 17.00 avab Maria Viidalepp Õpetajate Maja galeriis näituse “33 Sammu”. Näitusel on dekoratiivpadjad Viidalepa illustratsioonidega raamatule “Minu väga hea aasta” (Kaisi Kask, 2014). Lisaks patjadele on võimalus tutvuda ka raamatuga ning avamise päeval ka autoritega. Näitus jääb avatuks kuni 31. juulini. Kõik 33 illustratsiooni on tellimus Kaisi Kase inspiratsiooniraamatule “Minu väga… Loe rohkem »

Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäituse “Punkt Värv Pind”

Gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäitus “Punkt Värv Pind” Esmaspäeval, 02. jaanuaril 2017 kell 18 avatakse Õpetajate Majas gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i näitus “Punkt Värv Pind”. Kunstniku järjekorras 27. näitusel eksponeeritakse ülevaadet suuremõõtmelistest gobeläänidest, millest osa on leidnud püsiva kodu erinevates Eesti riigiasutustes ja era-kollektsioonides. Näituse erinevaid osasid on varem eksponeeritud mitmetel rahvusvahelistel näitustel Pariisist Kyotoni…. Loe rohkem »