Ülle Linnuste näitus “Õitsemislust”

Õpetajate Maja Galeriis 6.-27. aprillil 2018   Aprillis on Õpetajate Maja galeriis võimalik tutvuda Ülle Linnuste akvarellide näitusega “Õitsemislust”. Ülle Linnuste õppis ERKI-s  disaini erialal. Töötas disainerina  Tallinna Ekskavaatoritehases, reklaamigrupijuhina Maaehitusprojektis, kunstnik-kujundajana Puhkeparkide dekooriateljees; alates 1993. a asus tööle disainiõppejõuna Tallinna Ülikoolis, alates 2008. aastast Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. On Eesti Disainerite Liidu liige, kunstnikerühma „Kvint” liige. Pidevalt… Loe rohkem »

Mare Iknojani näitus augustis

Kahe fotoraamatu autor ja usin loodusfotograaf Mare Iknojan on seekord üllatamas vaatajat abstraksete kujunditega, ning üllatavalt rohkete värvivarjunditega mis tekkivad taevas valgusemängu saatel. Näitus ,,Pilvede abstraktne kunst,, pakkub nii avastamisrõõmu kui hurmavat taeva draamat. Eksponeeritud tööde seast leidub nii tugevaid värve ja varjundeid kui ka pehmemaid ja pastelsemaid toone oma kõrval koos alatoonidega. Antud näituse… Loe rohkem »

Bastor Studio maalinäitus „Lummus“

Näitus „LUMMUS“ lubab rõõmustada lõpmatuse ja ammendamatuse üle, need võimalused avanevad igaühele kes otsustab improviseerida. Meie maitsed ja kired muutuvad ning meie meisterlikkus areneb, kuid just mitme tehnika ühendamine aitab meil väljendada oma isikupära. Lapsepõlves seadsime vaevata ühele pildile kõik mis jättis mingigi jälje paberile. Täiskasvanuks saades ja oma inspiratsiooni järgides pole me kaotanud muutuva… Loe rohkem »

Aleksander Lefbard’i maalide näitus “Kaksikute tähtkuju”

Aprillis esitleme Aleksander Lefbardi maale. Aleksander Lefbard on maalikunstnik ja arvutigraafik, kes maalib impressionismile lähedases stiilis. Ta jagab oma maailmatunnetust läbi valguse, tunnete ja emotsioonide mängu. Ta eksperimenteerib oma lemmikmotiividega, milleks on linnavaated ja naise kuju. Kunstnikule pakuvad huvi maalikunsti ajalugu, ajaloos tuntud kunstnike maalitehnikad. Samaaegselt on ta avatud uutele ja kaasaegsetele ideedele, tänapäevastele väljendustele… Loe rohkem »

Dmitry Dobrovolsky ja Nina Dobrovolska maalide ning graafika näitus

Dmitry Dobrovolsky Nina Dobrovolska Dmitry Dobrovolsky on Ukraina maalikunstnik. Ta on sündinud 1968. aastal Kiievis ja lõpetanud Ukraina Kunstiakadeemia 1994. aastal. 1998. aastast on ta Ukraina Kunstnike Liidu liige. Ta on osalenud mitmetel Ukraina ja rahvusvahelistel näitustel, edukalt korraldanud isikunäitusi Suurbritannias ja Eestis. Ta on saanud mitmeid diplomeid ja tunnistusi rahvusvahelistelt ning riiklikelt näitustelt ja festivalidelt. Tema… Loe rohkem »

Kaja Ilvese akrüül- ja akvarellimaalide näitus

Kaja Ilves Kaja Ilves on sündinud 17. novembril 1960. aastal. Kunsti õppimist alustas ta Tartus, kus tema kujuneva kunstnikukäekirja üheks olulisemaks mõjutajaks sai Pallase koolkonna üks silmapaistvamatest esindajatest Silvia Jõgever. Kaja maalidesse on sellest jäänud oma jälg. Õpingud jätkusid Tartu Kunstikoolis kujutava kunsti aladel. 1987. aastal lõpetas ta tollase ERKI disaini eriala. Näitustel osaleb ta juba… Loe rohkem »

“Kodu Kauniks 2015” võistlusel auhinnatud tööde esitlusnäitus

Võistluse Kodu Kauniks 2016 võitjad on selgunud; Aasta kodu on Koplis, Aasta aed Luual. Teisipäeval, 29. novembril kl 12 toimus Tallinna Õpetajate Majas võistluse Kodu Kauniks 2016 pidulik lõpetamine. Kuulutati välja AASTA KODU ja AASTA AIA tiitlid: aasta kodu koos 2500 euroga Swedbankilt läks Tallinnasse, Karin Jürisalu ja Siim Tarvise julgele, isikupärasele ja elegantsele kodule;… Loe rohkem »

Ilona Matsoni näitus „Unenägude läbipaistvad piirid“

Ma pean looma oma maailma mõistmise süsteemi, et mitte muutuda teiste süsteemide orjaks. William Blake (1757–1827) Öeldakse, et pole olemas paralleelset tegelikkust ega Imedemaad, aga selles, et unenägude maailm on olemas, olen ma täiesti kindel. See eksisteerib koos tegelikkusega ja sellel on oma seadused, millel ei ole midagi ühist tavapärase teaduse seadustega. Öeldakse, et pole… Loe rohkem »

Leila Nikonova siidimaalide näitus

LEILA NIKONOVA Leila, nagu kõik idamaised naised, oli sünnist saadik õpetatud looma imet. Tema imede ringis omas märkimisväärset kohta kunst. Ta on alati soovinud maalida ning oma lemmikteemasid leidis ta ümbritsevad loodusest. Need olid lilled oma iseäraliku värvide mölluga. Need olid viljapead ja õienupud, kas ehtsad või kujutlevad. Kui silmad ei suutnud leida õiget kuju, aitas… Loe rohkem »

Vilja Prometi maalide näitus „Merevärvid“

Augustikuus kutsume teid vaatama Vilja Prometi meremaalide näitust. Seekordne näitus koosneb mere-ja rannavaadetest, mis ongi kunstniku meelisteema. Meri võlub Vilja Prometit oma nüansirohkuse ja värvide mitmekesisuse poolest – alati muutuv, alati võluv. Seetõttu ongi näituse pealkirjaks ”Merevärvid”. Vilja Promet on sündinud ja kasvanud Viljandimaal. Armastuse mere vastu sai ta Tartu Kunstikooli lõputöid maalides Kihnus. Tartu… Loe rohkem »

Bastor Studio näitus „Häälega mõtisklus“

„Kunst ei ole täpsus, vaid viis mõelda ja väljendada iseennast.” Paul Signac (1863–1935) prantsuse neoimpressionist Igal kunstnikul on omapärane pilk, oma vaatenurk samadele ja igavestele teemadele: maailm, elu, loodus. Kõik osutub teabeks ajule ja häälega mõtiskluseks. Kõik maalinäituse „Häälega mõtisklus” osalejad on Bastor Studio õpilased. Nad on elust inspireeritud kunstnikud, võidukalt siirad ja oma tõekspidamistega. Mõnele nendest on… Loe rohkem »

Mirjam Mölder-Mikfelti maalide näitus „Elu embuses“

Mirjam Mölder-Mikfelti näituste külalised on öelnud, et tema maalidest kiirgab armastust, sedasama, mis kunstniku silmadeski särama lööb, kui temaga tema sensuaalsest maalikeelest ja maagilisest tunnetuslikust maailmapildist kõnelda. Maalimine viib kunstniku meditatiivsele tasandile, mis lubab kogeda loomise protsessi kui imetabast õnneseisundit. Intensiivne ja kirgas värvipalett kutsub vaatajaid tähistama Elu. Väge ja energiat loometööks käib autor ammutamas loodusest…. Loe rohkem »

Aleksander Lefbard maalide näitus “Videvik ja valgus”

“Ma võiks oma muusikat võrrelda valge valgusega, mis sisaldab kõiki värve. Ainult prisma võib jagada värvid ja teha nad nähtavaks, see prisma võiks olla kuulaja hing.” (Arvo Pärt) Näituse pealkiri on inspireeritud Henri Matisse loomingust. Henri Matisse arvates pole kunstnikul tarvis loodust „kopeerida”, vaid tuleb lasta tegelikkusel ennast mõjutada ja püüda mõju tulemusel tekkinud meeleolu väljendada…. Loe rohkem »

Mare Iknojani fotonäitus „Talvemuinasjutt. Kaunis maastik Tallinna Botaanikaaias“

TALVEMUINASJUTT KAUNIS TALVEMAASTIK  TALLINNA  BOTAANIKAAIAS Tallinna Botaanikaaed on olnud mulle aastaid paik, kuhu ma ikka ja jälle lähen. Oma kauni maastikuga annab ta võimaluse saada tagasi hingerahu, mis nii kerge kaduma tänapäeva kiirustavas maailmas. Talv on kõige puhtam, kargem ja suursugusem aias. Tõelist talvemuinasjuttu nägin just Tallinna Botaanikaaias – härmas, vaikusest helisev aed, päikeses säravad… Loe rohkem »

Võistluse “Kodu Kauniks 2015” võitjate kodu ja aia tööd

Teisipäeval, 24. novembril kl 12 toimus Tallinna Õpetajate Majas võistluse Kodu Kauniks 2015 pidulik lõpetamine. Kuulutati välja AASTA KODU ja AASTA AIA tiitlid: aasta kodu koos 2500 euroga Swedbankilt läks Kurtna kortermajja Anna Lutteri ja Algo Eskla kodule, aasta aed koos 2500 euroga Bauhofilt Iris ja Väino Rajasaare aiale Järvakandis.   Võistlust Kodu Kauniks korraldab… Loe rohkem »

Aleksander Lefbard maalide näitus “Häirimatus ja Kirg”

Ilu ja häirimatus, armastus ja kirg – tunded, mis annavad elule värvi ja aitavad meil nautida õnnetunnet. Vahel on õnn mööduv, kuid mälestused neist hetkedest jäävad meiega paljudeks aastateks. Kirglikule kunstnikule on antud võime näha seda, mida ei näe teised, märgata seda,  mida meie tavaelus ei märka, ning peamine –  kujutada oma nägemusi ja tundeid… Loe rohkem »

Ilona Matsoni maalinäitus ““Regenesis”

“Mina olen päikesekiirte, mis langevad mu nahele, soojuse tunne; mina olen laine, mis katab mind, jaheduse tunne. Mina olen need maad, kus ma pole kunagi känud, aga mida saan joonistada kujutluses iga hetk kui panen silmad kinni… Mina olen mõtiskleja, kes mõtiskleb mõttedest… Mina olen maailma sees, aga see on samal ajal ka minu sees…. Loe rohkem »

Ülle Linnuste akvarellimaalide näitus „Pargimotiivid”

Ülle Linnuste akvarellimaalide teemaks on pargid. Maalidel kujutatud pargimotiive- paviljone, vaase, skulptuure, tiike, pinke-võib kohata paljudes parkides. Tänapäeval ei jätku nende jaoks enam hoolt ja aega,  pargid on jäänud hooletusse ja  pargiesemed muutunud otsekui osaks loodusest. Ilmudes ootamatult pargiskõndija vaatevälja, mõjuvad nad salapäraselt ja üllatavalt. Ülle Linnuste õppis ERKI-s  disaini erialal. Töötas disainerina  Tallinna Ekskavaatoritehases,… Loe rohkem »

Ühisnäitus „365 suvist päeva”

Meid on kuus. Me tegeleme kunstiga. Õpime joonistama, õpetame joonistamist. Lõpetasime Tallinna Ülikooli Kunsti teaduskonna, oleme kunstnikud ja kunstipedagoogika magistrid. Reeglite järgi peaks suvi olema väljakannatamatult kuum aeg, mil hiigelsuur päikeseketas hõõgub erksinises taevas. Suvi peaks olema lämmatavalt palav ja lõhnadest tulvil aeg, mil tüütud liivaterad poevad su rannarätikusse, seljakotti ja kummikutaldade vahele. Meie põhjamaine… Loe rohkem »

Näitus „Materjalist välja. Nahakunstnik maalib ja joonistab“

Näitusel esitlevad nahakunstnikud oma loomingut, mis ei ole otseselt seotud nende erialaga. Väljas on akvarell-, õli- ja siidimaale ning pliiatsi- ja tushijoonistusi, samuti autoritehnikas töid. Iga nahakunstnik on kunagi alustanud joonistamisest ja maalimisest. Eriala valikuga on tähelepanu keskendunud rohkem materjalile, milles töötatakse. Aga nagu käesoleval näitusel näha, on paljudele nahakunstnikele jäänud maalimine ja joonistamine meelistegevuseks…. Loe rohkem »