Teadliku toitumise kursus

Kas lihast oleks parem loobuda? Kuidas tervislikult kaalu langetada? Miks soovitatakse võimalikult vähe suhkrut tarbida? Leiame kõigile neile küsimustele koos vastused ja õpime tervisliku toitumise inforägastikus teadlikult orienteeruma.

Kursuse juhendaja Eva-Liisa Kaaristo on õppinud Annely Sootsi Tervisekoolis toitumisnõustajaks ja läbinud mitmed toitumisalased täiendkoolitused. Ta kuulub mitmesse toitumisnõustamise ja -teraapia ühendusse ning on toitumisnõustajaks omaloodud firmas Tervise Maitsed . Huvi tervisliku toidu ja selle valmistamise vastu tuleneb usust, et teadlik söömine hoiab tervise korras - annab energiat, hea enesetunde ja võimaluse kogeda uusi maitseid.

kursuse detailid

Koht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Teisipäeviti, kell 18.00-19.30, kuupäevad selguvad juunis.
Maht:
4 korda 1,5 tundi
Juhendab:
toitumisnõustaja Eva-Liisa Kaaristo
Hind:
Avaldame peagi.
Registreermistasu:
21,00 €, mis arvatakse maha kursuse maksumusest ega kuulu kursusel osalemisest loobumisel tagastamisele.
Grupi suurus:
20 osalejat
Lisainfo:
Soodushind -15% haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Projektijuht:
Kristel Sarnet, 615 5163, 5565 5486, kristel@opetajatemaja.ee

kursuse teemad

1. tund. Sissejuhatus tervislikku toitumisse. Õpime tegema valikuid ja muudatusi ning mõistma poes toidusiltidel peituvat infot. Soovi korral saavad osalejad 2-3 päeva menüü ja soovituse, kuidas harjumuspärast menüüd tervislikumaks muuta.

2. tund. Räägime rasvadest, valkudest ja suhkrust. Õpime hindama menüü tervislikkust – kui palju ja mida on vaja süüa. Osaleja saavad kaasa infomaterjali ja 3-päeva näidismenüü koos retseptidega.
3. tund. Õpime püsivalt ja tervislikult kaalu langetama. Õpime aru saama ülekaalu põhjustest ja saame praktilised soovitused, kuidas püsivalt ja tervislikult kaalu langetada. Osalejad saavad kaasa veresuhkrut tasakaalustava 3-päeva näidismenüü koos retseptidega.

4. tund. Õpime kuidas toiduga tervist toetada. Mida on vaja nahale, juustele ja küüntele, immuunsüsteemi tugevdamiseks, hormoonide talitluseks, aju töö ja soolestiku tervise toetamiseks, ning miks on oluline organismi happe-aluse tasakaalu hoidmine. Osaleja saavad kaasa näidismenüüd koos retseptidega.

 

teadlik toitumine tallinna opetajate maja koolituskeskus kursused meeskonnakoolitus taiendope elukestev ope opituba tootuba