Aiakujundaja kursus algajatele

Iga pilkupüüdvalt kauni aia aluseks on läbimõeldud kujundusprojekt. Kursusel keskendume aiakujunduse põhitõdedele ja kujundusprotsessi erinevatele etappidele. Kursuse lõpuks oled omandanud oskuse koostada oma aiale üldist kujundusprojekti

Kursust juhendab maastikuarhitekt Eneli Niinepuu. Ta on lõpetanud Jäneda Sovhoostehnikumi agronoom-maastikukujundaja erialal, õppinud Kunstiülikoolis arhitektuuri ja disaini erialadel. Praegu ta täiendab oma haridust Soomes, Häme University of applied sciences kaugõppes, maastikukujunduse erialal õppides. Ta on töötanud haljastuse projekteerijana ning ametnikuna keskkonna- ja haljastuse valdkonnas.

kursuse detailid

Koht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Kolmapäeviti kell 18.00-19.30, kuupäevad selguvad juunis.
Maht:
8 korda 1,5 tundi
Juhendab:
maastikuarhitekt Eneli Niinepuu
Hind:
Avaldame peagi.
Registreermistasu:
21,00 €, mis arvatakse maha kursuse maksumusest ega kuulu kursusel osalemisest loobumisel tagastamisele.
Grupi suurus:
30
Lisainfo:
Soodushind -15% haridustöötajatele ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Projektijuht:
Tiiu Paas, 615 5162, 554 8856, tiiu@opetajatemaja.ee

kursuse teemad

Kursusel õpid, millest koosneb aiakujunduse projekt ja kuidas seda koostada.
1. tund. Tutvud mõõtkava ja tingmärkidega. Saad teada kui oluline on kavandamisele eelnev töö ja krundil oleva inventeerimine ning krundil kasvavate taimede väärtus.
2. tund. Oskad kokku panna omaniku soovid, krundi looduslikud tingimused, olemasolevad ehitised ja tehnovõrgud, miljöö ja vaated. Õpid tegema hooldusressursi analüüsi ja saad teada, mis teeb tulevasest aiast hooldusmahuka ja kalli või hooldusvaba ja vähekuluka aia.
3. tund. Õpid, kas valida korrapärane geomeetriline või vabakujuline vormikeel. Millised on ajaloolise keskkonna erisused ja looduskeskkonna erisused nagu metsaaed, kruusaaed, koduaed.
4. tund. Teed tulevase aiakasutuse analüüsi – kuhu paigutada nt köögiviljamaa, kompostinõu, pesukuivatus, korvpallirõngas, külaliste autode parkimiskoht jm vajalik. Õpid, miks on oluline tegevusteks vajaliku ruumiga arvestamine, liikumissuundade analüüs ja „aiaruumide" piiritlemine, valguse-varju analüüs ning tuulekoridoridega arvestamine.
5. tund. Õpid, kuidas vaateid luua ja vaateid varjata, millised on pilgupüüdjad. Õpid kasutama maapinna reljeefi sajuveelahenduste, tiikide, basseinide loomiseks.
6. tund. Õpid, kas kasutada elus või eluta materjalist kujunduselemente, taieseid, valgust kujunduselemendina. Räägime kujunduspõhimõtetest nagu sümmeetria ja asümmeetria, suurus, vorm, värv, tekstuur harmoonia ja kontrast, rütm, dominant, kujunduselementide liitmine.
7. tund. Õpid taimekombinatsioone ja arvestama taime suuruse, kuju, tekstuuri, värviga ning arvestama kasvukoha nõuetega nagu niiskusolud, valgusolud, mullaomadused. Millised on nõudlikud ja vähenõudlikud taimed, tülikad juurevõsud, igihaljad ja heitlehised taimed. Räägime dekoratiivsusest olenevalt aastaajast – lehed, õied, viljad, sügisvärv jm. Räägime mitmekihilistest taimekombinatsioonidest ja kasvualuse kavandamisest.
8. tund. Õpid, millised on teekatted, tugimüürid, piirded, väikevormid ja kui oluline on valgustus kujunduslikust aspektist vaadatuna.

 

Aiakujundaja landscape design okadi tuul petajate maja koolituskeskus huvikursused koolitused taiendope elukestev ope