Tallinna Õpetajate Maja – uuendusmeelne ja inspireeriv?!

Ainult natuke ajaloost Tallinna Õpetajate Maja on nii tallinlaste kui eestlaste teadvuses püsinud juba väga pikka aega. Küll teatakse, et siin on alati toimunud kontserdid ja ballid, avatud on palju eriilmelisi näitusi, korraldatud lastele Päkapikumaa nimelist jõuluvõlumaailma, siin on tegutsenud omal ajal üks ülipopulaarseid komöödiateatreid Vanalinnastuudio, siin on alati korraldatud kursusi ja koolitusi, siin on… Loe rohkem »

Glamuursed fotod ajaloolistes kostüümides

Alates 10. juulist kuni augusti alguseni  saab suvise koostööprojekti raames Õpetajate Majas ja Raekoja Platsil teha glamuurseid fotosid ajaloolistes kostüümides. Ajastutruud ja kaunid 17.-18. sajandi stiilis kostüümid paneb laenutamiseks välja moestuudio Must Luik. Meeleolukat päeva ning põnevat ümberkehastumist on kohapeal jäädvustamas fotograafid. Tule ja tee endast või oma perest unustamatu foto ning koge hetkeks elu… Loe rohkem »

Enampakkumine äriruumile

Tallinna Haridusamet kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise Raekoja plats 14 I korrusel asuvate äriruumide nr 31 ja 32, üldpinnaga 16,7 m² kasutusse andmiseks alates 11.10.2018 kuni 10.10.2021. Äriruumide üüri alghind on 85 eurot ühe ruutmeetri kohta kalendrikuus, millele lisanduvad kõrvalkulud. Kasutusotstarve on jaekaubandusele, olmeteenindusele ja toitlustusele suunatud tegevus. Pakkumisi on võimalik esitada kuni 15. augusti hommikuni…. Loe rohkem »

Õppeaasta pidulik lõpetamine

31. mail toimus õppeaasta lõppemise puhul pidulik koosviibimine pikaaegsetele aineühenduste juhtidele. Tänasime ja tunnustasime neid tehtud töö eest ning tutvustasime õpetajate täiendkoolituses toimuvaid uuendusi 2018. sügishooajal. Õpetajate täiendkoolitus on valinud endale visiooniks olla uuendusmeelne koolituspaik õpetajatele, kust saavad alguse uued ideed, levivad uued õpetamispraktikad ning ärkavad ellu viljakad koostööalgatused. Senise 26 ainepõhise ühenduse asemel on… Loe rohkem »

Kunstiõpetajate ühenduse eestvedaja, Tiina Treibold pälvis I preemia

Tallinna kunstiõpetajate ühenduse pikaaegne eestvedaja, Tiina Treibold pälvis kasvatusteaduslike tööde riiklikul konkursil I preemia magistritööde kategoorias. Võidutöö teemal „Õpimärkide rakendamine kujundaval hindamisel üldhariduskoolis“ pakub välja digihindamise võimaluse, kasutades õpimärke ühe võimalusena kujundava hindamise raames. Õpimärkide ühendamine õpianalüütikaga annab nii õpetajale kui ka õpimärgi omanikule väärtuslikku tagasisidet õppimise ja õpetamise kvaliteedi kohta (Õpetajate Leht, 25.05.2018).   Kasvatusteaduslike tööde konkurssi… Loe rohkem »

Õpetajate Maja esindajad haridusinnovatsiooni konverentsil Tartus

Õpetajate uus koolitusjuht Hedvig Evert ja direktor Allan Kaljakin osalesid 24. mail Tartus haridusuuendusfoorumil “Mammutit küti kogu külaga” ja arutlesid teemadel nagu koostöine tegutsemismudel, coaching ja lootusrikkuse suurendamine muudatuste protsessis. Kohvipausil jagati kogemusi õpetajate täienduskoolituse teemal Tartu aineühenduste koordinaatori, Kaisa Keisakuga. Käesoleval suvel on Õpetajate Maja ümber mõtestamas Tallinna õpetajate täienduskoolitust ja koondamas seniseid ainepõhiseid ühendusi… Loe rohkem »

Õpetajate uus koolitusjuht on Hedvig Evert

Õpetajate Majal on hea meel teatada, et alates 21. maist asub õpetajate koolitusjuhina tööle Hedvig Evert, kelle peamiseks ülesandeks on Tallinna õpetajate professionaalse arengu toetamine ja omavahelise koostöö arendamine süsteemse ja tulemusliku aineteülese ühistegevuse kaudu ning õpilaste ülelinnaliste ainevõistluste kavandamine ja koordineerimine. Hedvigil on humanitaar- ja sotsiaalteaduste magistrikraadid prantsuse keele õpetaja erialal ning organisatsioonikäitumises. Ta on eelnevalt… Loe rohkem »

Fotonäitus “Kaukaasia Naised“ 20 aprill – 31 mai

Pressi- ja dokumentaalfoto taustaga fotograafide valitud fotod toovad vaatajani läbi kolme erineva käekirja, kuid samal teemal kõneleva Põhja- Kaukaasia naise tänapäeva argielu puutepunkitd ümbritsevaga. Kabardino-Balkaaria fotograafide ühisnäitus. Näitusel osalevad Elina Karajeva, Aleksander Podva, Ahmat Baisijev. Näitus on üleval Õpetajate Majas.

Meeskondlik orienteerumismäng Tallinna vanalinnas

Ilusate kevadiste ilmade saabudes kutsume Sind oma sõprus- või meeskonnaga avastama Tallinna imelist vanalinna. Meie vanalinnamäng pakub  suurepärast võimalust veeta ühiselt põnevalt aega, saada uusi teadmisi ning arendada läbi võistlusmomendi meeskonnatunnetust. Pärast seiklusmängu värskes õhus on võimalik jätkata koosviibimist Raekoja platsi ääres asuvas ajaloolises Õpetajate Majas, kus on 9 erinevat ruumi vastavalt seltskonna suurusele ja ürituse eripärale…. Loe rohkem »

Tasuta koolitus uuendusmeelsetele õpetajatele Tallinna Ülikoolis

Hea õpetaja, kes Sa töötad üldhariduskoolis, Kui Sa tunned, et Sinus on tahet olla enda koolis muudatuste algataja ja eestvedaja, aga teadmistest ja oskustest jääb veidi puudu, siis Tallinna Ülikool ootab Sind kursusele “Õpetaja kui liider ja muutuste juht“. Sul on võimalus arendada endas muudatuste protsessiks vajalikke personaalseid kompetentse. Õpid rakendama enda igapäevases praktikas erinevaid… Loe rohkem »

Otsime oma meeskonda koolitusjuhti

Tallinna Õpetajate Maja kuulutab välja avaliku konkursi õpetajate koolitusjuhi leidmiseks. Peamised tööülesanded: õpetajatevahelise koostöö arendamine ja õpetajate aineteülese ühistegevuse süsteemne ja tulemuslik juhtimine; koolitustegevuste kavandamine ja korraldamine vastavalt erinevate sihtgruppidega kokkulepitud riiklikele ja Tallinna linna haridusvaldkonna eesmärkidele; oma valdkonna eelarve koostamine ja jälgimine; koolitustegevuste tulemuslikkuse analüüsimine ning finants- ja sisuaruannete koostamine; õpilaste ülelinnaliste ainevõistluste kavandamine… Loe rohkem »

Prantsuse keele päev toimub sel aastal Õpetajate Majas

Prantsuse Instituut koos partneritega korraldab märtsis toimuva frankofooniakuu raames taas prantsuse keelele pühendatud päeva laupäeval, 10.märtsil Õpetajate Majas. Teil võimalik osa võtta  mitmetest lõbusatest tegevustest, keelekohvikust ning kuulata lühikest harivat prantsuse keele ja mitmekeelsuse teemalist konverentsi. Rõõmsa päeva avamiseks olete oodatud vaatama Tallinna Euroopa Kooli õpilaste korraldatud teatrietendust, millele järgneb Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilaste prantsuse laulude esitlus. Seejärel on võimalus… Loe rohkem »

Eesti 100. sünnipäevaks pühendatud fotonäitus “Vöö kütkes”

Alates 15. veebruarist kaunistavad Õpetaja Maja galerii seinu Tiiu Heinsoo ja Silver Pramanni fotonäitus “Vöö kütkes”. Näituse keskmes on rahvuslik vöö. Kuidas kõnetavad need vööd tänapäeva inimest? On need kammitsad endistest aegadest või hoopis inspiratsiooni allikaks? Rahvarõivaste vöömustrid on saanud rahvuslikkuse sümboliks. Vöödel ja paeltel oli lisaks tarbeesemena ka rituaal- ja kinkeesemetena kindel koht eesti… Loe rohkem »

Algab eesti keele kursus inglise keele baasil

19. veebruaril algab eesti keele algkursus, mis on mõeldud Tallinnas elavatele välismaalastele. Tegu on praktilise kursusega, mille eesmärk on õpetada osalejaid end võimalikult kiiresti lihtsasti eesti keeles väljendama. Lisaks keeleõppele pakume võimalust õppida eestlasi paremini tundma. Ühepäevane kultuuridevahelise kommunikatsiooni kursuse toimub laupäeval, 14. aprillil. Küsimusele, kuidas eestlased väljendavad oma rõõmu, saab vastuse Eesti rahvusmustreid tutvustavalt… Loe rohkem »

Kalli Kalde graafika näitus „Päikesetuul”

Näitus on avatud 13. jaanuarist – 11. veebruarini 2018 Õpetajate Maja galeriis. Päikesetuuleks nimetatakse laetud osakeste voogu, mis vabaneb Päikese pealmisest atmosfäärikihist. Eesti esimesel kosmosesateliidil ESTCube-1 oli teaduslik siht katsetada elektrilist päikesepurje. Selle näituse litograafia ja fotopolümer tehnikas graafikatööd ongi inspireeritud Eesti esimese kosmosesateliidi ESTCube-1 loomisest ja üleslennust. Iga leiutaja suur kosmoselend saab alguse paberlennuki… Loe rohkem »

15. detsembril: Paberi marmoreerimise töötuba

Tule 15. detsembril (reedel) kell 12.00 proovima paberi marmoreerimist traditsioonilises Türgi tehnikas Garip Ay. Osalemine on tasuta, ette pole vaja registreerida. Töötuba kestab maksimaalselt 2 tundi Õpetajate Maja Hansasaalis. Korraldaja: Türgi Saatkond

Täiesti uued kursused kevadhooajal

Kevadhooaja esimesed uued kursused on nüüd avalikud ja ootavad Sind registreeruma: 09.01 Jooga – taastav ja rahustav 17.01 Gooti kirja kalligraafiakursus 06.02 Edukas stressiga toimetulek 06.03 Näitlejameisterlikkuse jätkukursus Margus Prangeli juhendamisel 08.03 Jooga – teadvelolek läbi jooga astanate 03.04 Läbirääkimiste psühholoogia   Ajakava täieneb jooksvalt!    Lähenevate jõulude eel saad teha oma kallile inimesele meeldejääva kingituse – vaata lähemalt kinkekaardi kohta.  

Algab loodus- ja keskkonnateemaliste koolituste sari õpetajatele

Tallinna Keskkonnaameti tellimusel korraldab Keskkonnahariduse ühing Etalon novembris ja detsembris Tallinna alushariduse ja üldhariduskoolide bioloogia, geograafia ja algõpetuse aineühenduse õpetajatele viis loodus- ja keskkonnateemalist koolitust. Koolituste teemade valikul on koostööd tehtud valdkonna aineühenduste ja Tallinna Õpetajate Maja spetsialistidega. Koolituste eesmärk on omandada praktilisi oskusi kui uudseid teadmisi loodusteaduste valdkonnas, mida üle kanda oma õppetegevusse. Koolitused… Loe rohkem »

Soovid tänada oma töötajaid jõulupeoga?

Üllata oma meeskonda meeldejääva jõulupeoga Tallinna vanalinna südames, jõuluhõngulise Raekoja platsi ääres. Suursuguse miljööga Õpetajate Majas on mitmeid sobivaid ruume jõulupeo korraldamiseks: Kroonisaal (267 m2) kuni 200-le inimesele; Hansa saal (93 m2) kuni 50-le inimesele; Saadiku tuba (109 m2) kuni 40-le inimesele; Vürtsituba (31 m2 ) kuni 14-inimesele (sobib ideaalselt meeskonnaürituseks).   Meilt saad ka põnevaks ühistegutsemiseks… Loe rohkem »

Maalinäitus Võluv Virumaa – Heli Mänd

Õpetajate kuu puhul avame 3. oktoobril kell 16:30 Heli Männi maalinäituse „Võluv Virumaa“. Õpetajate Maja galeriis eksponeerime Tallinna Arte Gümnaasiumi kunstiõpetaja Heli Männi õlimaale Ida–Virumaa looduskaunitest kohtadest. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni E-R kell 9.00-17.30 Tallinna Õpetajate Maja kunstigaleriis. Tulevikus saab sellest loodetavasti ilus traditsioon, et õpetajate kuul on oma töid võimalik eksponeerida ka teistel… Loe rohkem »